środa, 22 sierpnia 2018. Imieniny Cezarego, Marii, Zygfryda

Studenci I roku Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa otrzymali indeksy. Rozpoczął się nowy rok akademicki

2017-10-06 20:00:00 (ost. akt: 2017-10-06 20:40:27)
Ewa Godleś otrzymała dziś indeks WSB w Poznaniu. Sama mówi, że gdyby nie możliwość studiowania w Bartoszycach to studiów by w ogóle nie podjęła.

Ewa Godleś otrzymała dziś indeks WSB w Poznaniu. Sama mówi, że gdyby nie możliwość studiowania w Bartoszycach to studiów by w ogóle nie podjęła.

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

- Gdybym nie mogła studiować w Bartoszycach to w ogóle bym nie podjęła studiów, bo mnie na nie nie stać - mówi Ewa Godleś, świeżo upieczona studentka Wydziału Nauk Społecznych w Bartoszycach Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu. Dziś otrzymała indeks uczelni podczas inauguracji roku akademickiego, kóra odbyła się w Galinach.

Inauguracja roku akademickiego Wydziału Nauk Społecznych w Bartoszycach Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu odbyła się dziś (6 października) w sali konferencyjnej folwarku Galiny.

Uroczystości rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego wraz z chórem „Andromeda” działającym przy Spółdzielni Mieszkaniowej „Budowlani” w Bartoszycach. Następnie głos zabrał Jego Magnificencja rektor WSB dr Andrzej Zduniak.

Przywitał zgromadzonych gości wśród których byli przedstawiciele samorządów, służb mundurowych instytucji i organizacji działających w powiecie bartoszyckim. Witał także kadrę uczelni i oczywiście studentów.

Swoje słowa ilustrował muzyką. Pierwszy był utwór Czesława Niemena "Dziwny jest ten świat".

- Mam nadzieję, że nasi studenci są "ludźmi dobrej woli", których "jest więcej". Na naszej uczelni nienawiść nie buszuje po korytarzach, nie dopuszczamy jej w nasze progi. Tu jest życzliwie i z życzliwością się tu spotkacie - mówił do studentów.

Informował, że mimo niżu demograficznego studia w WSB podjęło w tym roku więcej studentów niż w ubiegły,. Uczelnia rozwija się i otwiera nowe kierunki kształcenia oraz wydziały. W Bartoszycach otwarto ratownictwo medyczne i studia podyplomowe na kierunku bezpieczeństwo narodowe.

- Dołączcie do grona ludzi życzliwych i ludzi z pasją. Takich, którzy nie kierują się nienawiścią. Nie zajmujemy się u nas duperelami i pierdółkami z powodu których rodzą się rzeczy złe. Żyjemy z pasją a jeśli jest pasja to nie ma czasu na zajmowanie się bzdetami. Nie walczymy z nienawiścią. My ją traktujemy z uśmiechem, pobłażliwie i lekceważąco, bo wtedy ona zanika - mówił rektor Andrzej Zduniak.

- Hołdujemy tu zasadzie, że albo coś robimy dobrze i z pasją albo nic nie robimy. Takie jest życie z pasją w tym dziwnym świecie - zakończył.

Ilustracjami muzycznymi jego wystąpienia były utwory muzyki poważnej oraz znana i popularna "Bałkanica" w czasie której rektor zatańczył z panią dyrektor Aresztu Śledczego w Bartoszycach.

Po wystąpieniu rektora na scenę wkroczyły Warmianki Sępopolskie i zaprezentowały kilka piosenek ludowych.

Później nadszedł wyczekiwany, szczególnie przez studentów I roku, moment uroczystej Immatrykulacji. W tym roku bartoszycki Wydział przyjął pod swoje skrzydła rekordową ilość studentów.

Immatrykulację przeprowadziła dziekan Wydziału Nauk Społecznych dr Helena Marek Po zaprzysiężeniu studentów, wręczyła indeksy wyróżnionym z całego grona studentów „pierwszakom” – Ewie Godleś, Natalii Klimus, Kamili Skowron, Dominice Puchalik, Przemysławowi Peksa.

Inauguracja była okazją do podziękowania wielu osobom za trud jaki włożyli w zrealizowanie wszelkich nałożonych na nich obowiązków.


Docenieni przez władze uczelni zostali:
Za działalność dydaktyczno wychowawczą i zaangażowanie w rozwój uczelni:
- prof. Kazimierz DOPIERAŁA
- mgr inż. Agnieszka WALENTYNOWICZ

Za duży wkład pracy oraz zaangażowanie w realizację zadań administracyjnych:
- mgr Dorota KOZŁOWSKA
- lic. Izabela KUROWICKA

Za wysokie wyniki w nauce oraz zaangażowanie na rzecz rozwoju społeczności studenckiej, wyróżnieni zostali studenci:
- Dariusz MICH
- Sławomir OLEKSIŃSKI
- Ewa PISARSKA
- Bogdan PISAREK

Za najlepsza pracę dyplomową wyróżnienia dostąpili:
- lic. Danuta CYBULA
- lic. Patryk RUBACKI

Inauguracja roku akademickiego to również doskonała okazja do wyróżnienia studentów i nauczycieli akademickich, którzy przez studentów zostali wybrani jako najbardziej przyjaźni, profesjonalni i otwarci. Pierwszymi zwycięzcami plebiscytu na najlepszą studentkę i studenta Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa roku akademickiego 2016/2017 zostali: Anna TARANOWICZ oraz Sebastian KAZELSKI.

Tytuł najlepszego nauczyciela roku akademickiego 2017/2018 otrzymała mgr. Ilona SZAREJKO.

Podczas gali Inauguracyjnej do grona partnerów Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa dołączył Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Sępopolu. Podpisania porozumienia dokonali JM rektor dr Andrzej Zduniak oraz dyrektor MGOK w Sępopolu – Magdalena Gutkowska.

Zebrani goście mieli okazję wysłuchania wykładu inauguracyjnego pod tytułem: „Czy grozi nam III wojna światowa?”, wygłoszonego przez prof. dr hab. Tadeusza Iwińskiego.

Obchody Inauguracji zakończyło wspólne odśpiewanie pieśni Gaudeamus wraz z towarzyszącym podczas uroczystości chórem „Andromeda” z Bartoszyc.
O powodach podjęcia decyzji o studiowaniu w Bartoszycach z WNS WSB rozmawialiśmy ze studentką I roku Ewą Godleś mieszkającą w Nowej Wsi Iławeckiej. To tegoroczna absolwentka LO w Górowie Iławeckim.

- Maturę zdałam bardzo dobrze jednak wybrałam studia na Wyższej Szkole Bezpieczeństwa bo mam blisko - śmiała się świeżo upieczona studentka.

- Mówiąc poważniej to rzeczywiście ta odległość miała wielkie znaczenie. Gdyby nie to, że w Bartoszycach jest uczelnia to nie w ogóle bym nie poszła na studia - dodaje Ewa Godleś.

- Dla osób pochodzących z małych miejscowości i w niezbyt dobrej sytuacji finansowej rodziców jest to ogromna szansa na zdobycie wykształcenia. Rodzice poza mną mają na utrzymaniu jeszcze troje rodzeństwa. Studiuję tylko ja i sama zarabiam na czesne.Nie stać mnie na podjęcie studiów dziennych w odległym mieście - mówi Ewa Godleś.


Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ginter #2362289 | 91.215.*.* 29 paź 2017 10:24

  przyciągają bo niektóre mają fachową kadrę i po nich można znaleźć prace, po swoich studiach na wyższej szkole bezpieczeństwa obawiałam się, że nie dostanę pracy, a udało się.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. W pełni się zgadzam #2345316 | 88.156.*.* 6 paź 2017 21:11

  wielu rodziców po prostu nie stać na, to żeby ich dzieci studiowały gdzieś poza domem. Smutne to ;( Ja waż życzę powodzenia. Mały kroczkami i do coraz większych sukcesów.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages