Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Młodzi goście z przedszkola Stokrotka z wizytą u policjantów

2017-10-06 10:47:48 (ost. akt: 2017-10-06 10:52:11)

Niewątpliwie pierwsze wrażenie, jakie odniosą najmłodsi po spotkaniu z policjantem zostanie w ich pamięci na długo. Ważne jest, aby postać policjanta kojarzyła się jak najlepiej. Dlatego policjanci z Bartoszyc chętnie goszczą najmłodszych w miejscu swojej pracy.

Nie każdy może z bliska przyjrzeć się codziennej pracy stróżów prawa. W środę i czwartek (4-5 października) taką możliwość miały dzieci z przedszkola Stokrotka w Bartoszycach.

Przedszkolaki usłyszały, że służba stawia przed funkcjonariuszami różne zadania w zależności od tego, czy są z pionu prewencji, czy też z kryminalnego. Dowiedziały się też, że najważniejszym zadaniem dla wszystkich policjantów jest ochrona życia i zdrowia ludzi.

Przedszkolaki zobaczyły, jak wygląda stanowisko dowodzenia w jednostce - „dyżurka”, dowiedziały się, który telefon zadzwoni jak wybiorą numer 997. Usłyszały również, jakie informacje trzeba przekazać w razie zagrożenia dzwoniąc na numer alarmowy, aby policjant, który odbierze telefon mógł im pomóc.

W rozmowie z dziećmi policjantka nawiązała do konieczności noszenia przez nich odblasków i przekazała opaski odblaskowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Bartoszycach.

Dzieci zobaczyły quada, który funkcjonariusze wykorzystują do służby w trudnym terenie, mogły też wsiadać na motocykl i obejrzeć go z każdej strony. Kolejki ustawiały się do każdego z prezentowanych pojazdów. Policyjny rower też był nie lada atrakcją i okazało się, że jego kufer nie ma przed dziećmi tajemnic.

Dzięki życzliwości policjantów z Wydziału Konwojowego dzieci miały możliwość sprawdzenia jak i czym przewozi się osoby pozbawione wolności. Kolejne drzwi, które otworzyły się przed dziećmi pokazały, jak wygląda policyjny areszt, ale nikt z nich nie chciał w nim zostać na dłużej.

Marta Kabelis
KPP Bartoszyce
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages