Poniedziałek, 24 września 2018. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Korki w mieście. Co na ten temat mówi Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad?

2017-10-06 09:46:29 (ost. akt: 2017-10-06 09:55:09)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

W Bartoszycach trwają prace remontowe drogi krajowej nr 51, a kierowcy biją "rekordy" w pokonywaniu odcinków. W tej sprawie wysłaliśmy kilka pytań do olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, który jest zarządcą DK51.

O planowanych remontach informowaliśmy na początku września. Już wtedy niektórzy kierowcy zwracali uwagę, że miasto się zakorkuje.

Rano korki tworzą się od wyjazdu z Bartoszyc w kierunku Bezled. W czwartek 5 października kierowcy informowali, iż sznur pojazdów sięgał... Łojd. Po południu natomiast zatory tworzą się, kiedy mieszkańcy wracają do domów na "Działkach" lub osiedlach przy ul. Chilmanowicza, Wyszyńskiego i Sikorskiego.

W czwartek 5 października napisaliśmy w tej sprawie do olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, który jest zarządcą DK51. Rzecznikowi prasowemu zadaliśmy trzy pytania:
1. Czy remont przebiega zgodnie z harmonogramem i kiedy zostanie zakończony?

2. Czy nie jest możliwe wykonywanie niektórych prac w godzinach nocnych, zwłaszcza w tak newralgicznych miejscach jak jedyny most nad rzeką Łyną?

3. Jeśli nie jest to możliwe, to dlaczego?

Oto odpowiedź, jaką otrzymaliśmy od Karola Głębockiego, rzecznika prasowego GDDKiA w Olsztynie: "Prace idą zgodnie z harmonogramem, termin zakończenia inwestycji to 10 listopada br. Wykonywanie robót bitumicznych nocą jest obarczone ryzykiem wystąpienia zbyt niskich temperatur i zbyt wysoką wilgotnością, nieodpowiednich do tego typu robót. Poza tym wykonywanie robót drogowych w mieście nocą wiąże się z zakłócaniem ciszy nocnej i bardzo realnym ryzykiem ukarania wykonawcy przez policję wraz z nakazem przerwania pracy".

and

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (29) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Pani #2370610 | 45.55.*.* 9 lis 2017 16:07

  Głąb Głębocki nie odpowiedział, tylko metodą kopiuj-wklej wstawił starą, wyświechtaną formułkę. To my, kierowcy, płacimy za ten remont i nie życzymy sobie, żeby jakiś głąb Głębocki szedł na łatwiochę i blokował miasto kiedy mu jest wygodnie.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. kolejarz #2346815 | 79.190.*.* 9 paź 2017 14:32

  wagony ładują całą noc, łomot taki ,że spać nie można dwie ulice dalej i jakoś nikt im mandatów nie daje. Więc prace drogowe też mogliby robić nocą.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. JW 3446 #2346486 | 31.0.*.* 8 paź 2017 21:30

  My po nocach, bunkry wylewaliśmy betonem, żeby w dzień nikt nas nie widział, a ty gościu gadasz o wilgotności. TV trochę po oglądaj. Niemcy pracę na drogach zaczynają o 22 i kończą o6, żeby ruchu nie blokować. Srodek zimy im nie przeszkadza.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Do bartoszyczczakow #2345898 | 91.231.*.* 7 paź 2017 19:50

  Cieszcie sie ze nie mieszkacie w Olsztynie czy w innych większych miastach. Roboty drogowe w pobliżu budynków mieszkalnych w nocy - nie wykonalne. Wystarczy jeden telefon o zakłócaniu ciszy nocnej i policja kończy robotę wraz z mandatem, takie jest poproście polskie prawo. Na zachodzie owszem prowadzi sie czasami prace w nocy ale napewno nie na terenie miast. Tam również jest to karalne. Także najpierw proponuje zaczerpnąć trochę wiedzy a następnie do wypowiedzi na dany temat.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. mylisz się chłopaku #2345333 | 88.156.*.* 6 paź 2017 21:43

   samo pojęcie ciszy nocnej może jest i potoczne ale art. 51 pewnego aktu (szukaj sam) nie pozwala zakłócać spoczynku nocnego. Poza tym dlaczego w godzinach 22-6 ani policja a ni cba abw itp nie zatrzymują ludzi? ;) jest paragraf w kk który definiuję porę nocną

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (29)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages