Piątek, 13 grudnia 2019. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Sukces Łabędnika w konkursie wojewódzkim

2017-10-05 13:02:20 (ost. akt: 2017-10-05 14:16:50)

„Wieść się niesie, że Łabędnik najpiękniejszy w świecie” z takim banerem i piosenką o wsi mieszkańcy Łabędnik zdobyli Urząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. I nie był to żaden protest, a radość ze zdobycia trzeciego miejsca w wojewódzkim konkursie na „Czystą i piękną zagrodę – estetyczną wieś”.

Finał konkursu odbył się w sali konferencyjnej Urzędu Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Mieszkańców Łabędnika słychać już było na korytarzu, gdzie wspierani przez zespół Babki Romana odśpiewali piosenkę specjalnie ułożoną na tę okazję.

Podczas oficjalnego wręczania nagrody, którą była kosa spalinowa i czek na 5 tys. zł, nie obyło się bez łez wzruszenia. Janina Kosińska, sołtys sołectwa Łabędnik, podziękowała swoim mieszkańcom za trud i pomoc włożoną w prace na rzecz poprawy estetyki i wizerunku wsi.

Natomiast obecny podczas wręczania nagrody Bogusław Miluski, zastępca wójta gminy Bartoszyce, pogratulował aktywności mieszkańców stawiając Łabędnik za wzór godny naśladowania.

Organizatorem konkursu był Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: GminaBartoszyce

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Observer #2344258 | 188.146.*.* 5 paź 2017 16:58

    Brawo dla Pani Sołtys Janiny Kosińskiej. Widać są jednak prawdziwi sołtysi. Idzie Pani w właściwą stronę do przodu, a nie jak sołtys jednego z sołectw gm. bartoszyckiej, Tadeusz T. który nie stoi nawet w miejscu tylko cofa się wstecz. Ludzi trzeba umieć zachęcić do działania i żyć z każdym z nich w zgodzie, umieć pomóc a nie zniszczyć to co jest w sołectwie.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages