Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Arkadiusz Monkiewicz nagrodzony w konkursie poetyckim Fundacji Anny Dymnej

2017-10-05 11:24:50 (ost. akt: 2017-10-05 11:36:03)
Arkadiusz Monkiewicz odbiera konkursową nagrodę

Arkadiusz Monkiewicz odbiera konkursową nagrodę

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Mieszkający w podbartoszyckiej Osiece Arkadiusz Monkiewicz zwyciężył w 7. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poezji Osób Niepełnosprawnych „Słowa, dobrze, że jesteście”. Nagrodę odebrał w Krakowie.

W ostatnim dniu września na scenie Radia Kraków odbył się koncert 35. edycji Zaczarowanego Radia Kraków. Koncert zatytułowany „Drzewa, ach, to Wy” poprowadziła Lidia Jazgar. Przy akompaniamencie zespołu Galicja pod kierownictwem znakomitego krakowskiego kompozytora i pedagoga Andrzeja Zaryckiego wystąpili uczestnicy i laureaci Festiwalu Zaczarowanej Piosenki.

W trakcie koncertu nastąpiło rozstrzygnięcie 7. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poezji Osób Niepełnosprawnych „Słowa, dobrze, że jesteście”. W jednej z dwóch kategorii pierwsze miejsce zajął mieszkaniec Osieki Arkadiusz Monkiewicz, członek Stowarzyszenia Grupa Literacka Barcja oraz działającej przy bibliotece 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej Grupie Literackiej Poetica, autor ufundowanego przez Rotary Club Bartoszyce–Lidzbark Warmiński tomiku pt. „Jestem Stąd” – Arkadiusz Monkiewicz.

Studio im. Romany Bobrowskiej w Radiu Kraków przygotowane było na ok. 200 osób. Natomiast przybyło ok. 250 gości. Toteż studio było wypełnione ,ale organizatorzy stanęli na wysokości zadania i każdy z obecnych na koncercie znalazł wygodne miejsce do siedzenia.

Przywitała przybyłą publiczność Lidia Jazgar – prowadząca koncert artystka krakowska, która współpracuje także m.in. z Piwnicą pod Baranami. Niestety, z powodu bardzo ważnych spraw zawodowych nie mogła być obecna na uroczystości pomysłodawczyni Festiwalu Zaczarowanej Piosenki oraz prezes Fundacji „Mimo Wszystko” Anna Dymna. Pani Ania powitała gości i przemówiła do nich za pomocą telebimu.

W dalszej części koncertu wręczono nagrodę (czek na 5000 zł) dla Sandry Pączek, która zdobyła ex aequo trzecie miejsce w kategorii dorosłych artystów w tegorocznej 13. edycji Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. Oprócz finalistów FZP wystąpili także goście, min. Celina Muza – aktorka i piosenkarka na co dzień mieszkająca, pracująca i występująca w Berlinie.

Konkurs poetycki podzielony był na dwie kategorie: Osoby niepełnosprawne intelektualnie i druga kategoria — poeci z pozostałymi niepełnosprawnościami. W tym roku do konkursu poetyckiego zakwalifikowano 259 zgłoszeń: 72 autorstwa poetów niepełnosprawnych intelektualnie i 187 w kategorii „Osoby z innego rodzaju niepełnosprawnościami”.

Poeta z naszego regionu zajął pierwsze miejsce w drugiej kategorii. Wiersze laureatów konkursu czytała znana z wielu ról filmowych, aktorka Teatru Starego w Krakowie Beata Paluch. Pani Beata znakomicie zinterpretowała wiersz A. Monkiewicza pt. „Malowany Ptak”.

Czek na 5000 zł to nagroda, jaką za pierwsze miejsce zdobył Monkiewicz. Oprócz czeku, w torbie z upominkami otrzymał m.in. książkę pt. „Warto mimo wszystko – pierwszy wywiad rzeka”, której współautorką jest Anna Dymna. Piękna dedykacja zasłużonej polskiej aktorki to wspaniała pamiątka. Tomik wierszy jednego z jurorów, Leszka Aleksandra Moczulskiego, z dedykacją także znalazł się w torbie z upominkami. Oprócz pana Moczulskiego, w studiu obecni byli Józef Baran i Adam Ziemianin, którzy także zasiadali w komisji oceniającej nadesłane na konkurs wiersze.

Podczas koncertu można było otrzymać tomik pokonkursowy, w którym wydrukowano pięć wierszy Arkadiusza Monkiewicza.

Bartosz Osiecki


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Arek #2352294 | 95.160.*.* 16 paź 2017 22:38

  Serdecznie Wam dziękuję!!!! :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Ania #2344111 | 91.196.*.* 5 paź 2017 13:39

  Brawo AREK!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Maja #2344030 | 79.188.*.* 5 paź 2017 11:50

  GRATULUJĘ RAZ JESZCZE ARKU uwielbiam twoja poezję, cieszę się że doceniono ją w konkursie ;)

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages