Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Tegoroczne lato emeryci mieli bardzo zajęte i ciekawe

2017-09-29 12:00:18 (ost. akt: 2017-09-29 09:49:11)

Emeryci zrzeszeni wokół swojego bartoszyckiego koła pracowicie spędzali tegoroczne lato.

W lipcu odbyli rejs statkiem po Kanale Augustowskim do sanktuarium w Studzienicznej, a w sierpniu była kolejna wycieczka na Kaszuby.

We wrześniu natomiast pojechaliśmy Szlakiem Tatarskim na Podlasie, do czego zainspirowała nas książka Anny Osowskiej "Ucieczka". Odwiedziliśmy muzea: Ikon i Sztuki Drukarskiej w Supraślu, Sanktuarium Cudu Eucharystycznego w Sokółce, zjedliśmy przepyszny tatarski obiad w restauracji Macieja Szczęsnowicza, przewodniczącego Muzułmańskiej Gminy Wyznaniowe jw Bohonikach.

Stamtąd udaliśmy się do meczetu w Kruszynianach, gdzie o tatarskich tradycjach opowiedział nam Dżamil — kustosz tego meczetu. Zaprowadził nas na mizar — tatarski cmentarz — miejsce pochowku wielu Tatarów. Byliśmy też w Krynkach i stamtąd pełni niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do Bartoszyc.

Maria Drozdowska

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages