Czwartek, 24 stycznia 2019. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

"Dużo nas do pieczenia chleba" w Osiece

2017-09-29 09:05:10 (ost. akt: 2017-09-29 09:07:56)

Autor zdjęcia: Gmina Bartoszyce

Jak to mówią w Osiece „Bozia kocha wariatów” i zesłała piękną pogodę, dzięki czemu wielki piknik rodzinny odbył się w rzeczywistej i w przenośni ciepłej atmosferze.

Świetlica wiejska w Osiece już od wczesnych godzin porannych tętniła życiem. Trwały przygotowania do realizacji wielkiego pikniku rodzinnego, który był podsumowaniem dwóch projektów Jarmark Wiejski „Czerwone Jabłuszko” i „Dużo radości z rodzinnej miłości”.

Po okolicznościowych przemówieniach i powitaniu gości, wszyscy zebrani zostali zaproszeni na warsztaty pieczenia chleba. Z racji tego, że było więcej chętnych niż stanowisk do wyrabiania ciasta, podzielono uczestników na dwie grupy nazwane „Sarenki” i „Łosie”.

Artur Ziemacki z „Mobilnego Pieca Chlebowego” wraz ze swoimi pomocnikami odkrywał przed zebranymi tajniki pieczenia chleba. Mówił o wartościach odżywczych używanych składników, przypraw i dodatków. Pod jego czujnym okiem kolejne formy wypełniały się wyrobionym ciastem, które lądowało potem w piecu.

Czas oczekiwania na wypieki umilały zebranym gry i konkursy przygotowane przez grupę nieformalną „Tęcza” z Osieki w składzie: Marzena Suprynowicz, Donata Bogusławska, Joanna Wileńska – Markowska oraz Henryka Kupisz.

Gościnne gospodynie zadbały również o podniebienie gości przygotowując ciasta, gofry oraz kiełbaski z grilla.

Niezwykłą przedsiębiorczością wykazały się również dzieci z Osieki, które przygotowały swoje stoisko, na którym sprzedawały własnoręcznie przygotowane słodkie babeczki i ciasteczka. W oparciu o sąsiedzką przyjaźń z rękodziełem wystawiło się Koło Gospodyń Wiejskich w Krawczykach. Na zakończenie imprezy zatańczono wspólny taniec a integracyjne spotkanie uwiecznione zostało na pamiątkowym zdjęciu.

– Bardzo się cieszę, że razem udało nam się zorganizować tak fajną imprezę – mówi Marzena Suprynowicz z Osieki.

[youtube]https://www.youtube.com/embed/OUaWU3gGc84[/youtube]

[youtube]https://www.youtube.com/embed/37YGtHU4LVY[/youtube]Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: GminaBartoszyce

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages