Uczniowie rywalizowali w hali, czyli dzień sportu w gminie Bartoszyce

2017-09-22 13:07:32(ost. akt: 2017-09-22 13:45:43)

Szkoły z terenu gminy Bartoszyce wzięły udział w zorganizowanym po raz drugi Gminnym Dniu Sportu. W hali w Bezledach odbył się turniej, podczas którego rywalizowano w konkurencjach sportowo-rekreacyjnych.
Podstawówki podzielono na dwie kategorie: klasy I-III oraz IV-VIII. Wyniki, jakie poszczególne szkoły w nich uzyskały, następnie sumowano i na tej podstawie ustalono ostateczną kolejność.

Końcową rywalizację wygrali reprezentanci SP w Wojciechach. W młodszej kategorii zajęli oni ex aequo drugie miejsce (wraz z Żydowej), w starszej byli już bezkonkurencyjni. Tutaj wygrali aż cztery z sześciu konkurencji.

Drugie miejsce w końcowej klasyfikacji zajęła Sokolica. Jej uczniowie byli najlepsi w klasach I-III (wygrali trzy z sześciu konkurencji), zaś w klasach IV-VIIII zajęli czwarte miejsce.

Podium uzupełniła podstawówka z Bezled. Gospodarze zajęli piąte miejsce w młodszej kategorii oraz drugie w starszej, gdzie wygrali dwie konkurencje.

Podczas zawodów rywalizowali także gimnazjaliści. Tutaj walka odbywała się pomiędzy szkołami w Bezledach i Kinkajmach. Obie drużyny wygrały po trzy konkurencje, wobec czego konieczna była dogrywka.

O wszystkim decydował bieg z rakietą do badmintona, na której należało przenieść piłeczkę do tenisa stołowego. Konkurencję dobrze zaczęli gospodarze, ale mniej więcej od połowy na prowadzenie wyszły Kinkajmy i już go nie oddały.

Turniej miał charakter sportowo-rekreacyjny. Reprezentanci poszczególnych szkół rywalizowali w takich konkurencjach, jak: prowadzenie piłki slalomem, prowadzenie piłeczki do unihokeja, bieg wahadłowy z dwoma piłkami, bieg z pałeczką sztafetową, pajączek, bieg w workach.

W przerwach prowadzone były konkursy, w których trzeba było m.in. wykazać się sportową wiedzą, a nagrodami były słodkości. Przeprowadzono także konkurs na najlepiej kibicującą szkołę. Wygrała go Sokolica.

Puchary szkołom uczestniczącym w turnieju wręczyła wójt Jadwiga Gut. Ona też uhonorowała każdego uczestnika turnieju pamiątkowym medalem.