Niedziela, 26 stycznia 2020. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Piszesz wiersze? Napisz o Bartoszycach i weź udział w konkursie

2017-09-19 09:06:11 (ost. akt: 2017-09-19 09:56:53)

Autor zdjęcia: MBP

Stowarzyszenie Bartoszycka Grupa Literacka Barcja i Bartoszycki Dom Kultury z okazji jubileuszu 60-lecia istnienia placówki kultury, ogłaszają konkurs poetycki „Turniej Jednego Wiersza”.

W konkursie mogą brać udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, średnich oraz dorośli z powiatu bartoszyckiego.

Utwory, nigdzie nie publikowane i nie nagradzane w innych konkursach poetyckich, należy nadsyłać do 13 października 2017 r.

Każdy uczestnik powinien nadesłać (nie więcej) niż dwa wiersze, w 4 egzemplarzach maszynopisu, bądź wydruku komputerowego o tematyce dowolnej. Mile jednak będą widziane utwory tematycznie związane z Bartoszycami, zwłaszcza pięknymi krajobrazami, przyrodą i historią naszego regionu.

Na okazjonalny "Turniej Jednego Wiersza" przewidziane są nagrody w postaci bonów książkowych ufundowanych przez burmistrza Bartoszyc — Piotra Petrykowskiego, który będzie patronował naszemu wydarzeniu. Będą przyznane nagrody i wyróżnienia, w kategorii „uczniowie”: I, II i III nagroda oraz trzy równorzędne wyróżnienia. Jeśli chodzi o „dorosłych”, komisja turnieju postanowi podobnie. Jury może dokonać podziału nagród i wyróżnień w inny sposób.

Prace opatrzone godłem należy nadsyłać pod adres Bartoszyckiego Domu Kultury, ul. Boh. Warszawy 11, 11-200 Bartoszyce, z dopiskiem na kopercie: "Turniej Poetycki”, z zaznaczeniem „uczeń”, bądź „dorosły”.

Do wierszy należy dołączyć zaklejoną kopertę z takim samym godłem, zawierającą imię i nazwisko oraz dokładny adres autora z numerem telefonu.

Rozstrzygnięcie turnieju odbędzie się 17 listopada 2017 r., w pierwszym dniu obchodów jubileuszu 60-lecia istnienia BDK. O dokładnej godzinie rozstrzygnięcia turnieju poinformujemy w późniejszym czasie.

Organizatorzy nadmieniają, że najlepsze prace będą mogły być wykorzystane bez honorariów. Jednocześnie uważa się, że każdy autor wyraża zgodę na ewentualną ich publikację. Równocześnie informujemy, że organizatorzy mogą unieważnić rozwiązanie turnieju bez podania przyczyn.

Jerzy Sałata

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Poeta-amator #2332735 | 176.97.*.* 21 wrz 2017 06:32

    Bartoszyce. W naszym mieście rozpierducha, ludzie szepczą sobie w ucha, że w miasteczku są remonty, kiedy to się kur*a skończy! Cały kwadrat rozj****i, nawet drogę nam skopali cud, że baby zostawili, tak wam mówię, moi mili.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages