Niedziela, 23 września 2018. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Gość z Akademii Sztuki Wojennej na spotkaniu z uczniami w "Mechaniaku"

2017-09-18 08:59:29 (ost. akt: 2017-09-18 09:10:46)

Autor zdjęcia: Danuta Maroska

W czwartek 14 września odbyło się spotkanie klas II Technikum Mechatronicznego i Technikum Pojazdów Samochodowych z mjr. Andrzejem Mocarskim — asystentem Zakładu Dydaktyki Wojskowej Wydziału Wojskowego w Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie.

W ramach spotkania z młodzieżą zostały poruszone trzy obszary tematyczne dotyczące: kształcenia w Akademii Sztuki Wojennej, podstawowych informacji nt. Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej oraz udziału żołnierzy w międzynarodowych misjach wojskowych.

Na początku mjr Mocarski opowiedział o uczelni, w której pracuje oraz o jej roli w systemie kształcenia wojskowego. Ponadto przedstawił informacje dotyczące kierunków studiów, które oferuje Akademia oraz zasad rekrutacji kandydatów na pierwszy rok stacjonarnych i niestacjonarnych studiów I i II stopnia.

W dalszej części spotkania omówiona została struktura organizacyjna oraz uzbrojenie i wyposażenie Sił Zbrojnych RP. W ramach tego zagadnienia uczniowie obejrzeli film zrealizowany przez MON, dotyczący wspomnianej tematyki, wzbogacony o komentarz w zakresie kierunków modernizacji poszczególnych Rodzajów Sił Zbrojnych.

W ostatniej części wizyty gość przedstawił prezentację zawierającą fotografie oraz różne ciekawe informacje dotyczące kultury, obyczajów i zwyczajów panujących w różnych krajach, w których w ramach międzynarodowych misji wojskowych pełnił służbę. Dodatkowo opowiedział historię poszczególnych konfliktów oraz zapoznał z rolą międzynarodowych sił wojskowych, realizujących misje w ramach operacji wsparcia pokoju.

Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań, z czego chętnie skorzystali. Na koniec, w ramach podziękowania, wręczyli gościowi pamiątkową statuetkę z logo szkoły.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: DM

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages