Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Bartoszyce dołączyły do projektu Legia Soccer Schools. Otwarcie już za nami

2017-09-16 12:40:58 (ost. akt: 2017-09-16 13:10:39)
Inauguracja w Bartoszycach projektu Legia Soccer Schools — Przedszkola Piłkarskie

Inauguracja w Bartoszycach projektu Legia Soccer Schools — Przedszkola Piłkarskie

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Legia Soccer Schools — Przedszkola Piłkarskie to projekt stołecznego klubu, skierowany do najmłodszych dzieci. W całym kraju funkcjonuje ich już ponad 80. W sobotę 16 września do tego grona dołączyły Bartoszyce.

Wydarzenie zorganizowano na Orliku przy ul. Bema, a towarzyszyła mu piękna, słoneczna pogoda. Przed swoimi rodzicami zaprezentowało się ok. 30 dzieci, każde ubrane w koszulkę, spodenki i getry Legii.

Całość rozpoczęła się wysłuchaniem "Snu o Warszawie". Piosenka wykonywana przez Czesława Niemena od lat rozpoczyna mecze legionistów na swoim obiekcie. Otwarcie prowadził Wojciech Chadaj, którego głos przez lata słyszeli bywalcy stadionu przy ulicy Łazienkowskiej.

Maluchy zostały podzielone według wieku na trzy grupy. Każda miała do dyspozycji kawałek boiska, gdzie wspólnie z trenerami bawili się i ganiali za piłką. Całe zajęcia trwały mniej więcej godzinę.

W międzyczasie organizatorzy przeprowadzili konkursy dla rodziców. Można było w nich wygrać koszulkę warszawskiego klubu, ale także bilety na wybrany przez siebie mecz legionistów w tym sezonie.

Na Orliku pojawił się także Marek Saganowski, były napastnik piłkarskiej reprezentacji Polski oraz wielu klubów w Polsce i za granicą, w tym m.in. Legii Warszawa.

W całym kraju Legia ma już ponad 80 podobnych szkółek. Na zajęcia przychodzi w nich ok. czterech i pół tysiąca dzieci. W Bartoszycach już zapowiedziano, że maluchy, które wytrzymają w szkółce do czerwca, zostaną zaproszone wraz z rodzicami na 1 czerwca do Warszawy. Tego dnia na stadionie Legii zorganizowany zostanie wielki trening wszystkich dzieci biorących udział w LSS.

Zajęcia w Bartoszycach będą odbywały się raz w tygodniu, zawsze w soboty (zimą w hali). Więcej informacji udzielają koordynatorzy projektu: Marek Girulski (prezes Szkółki Piłkarskiej Legia-Bart, tel. 501 293 060) i Karol Chilmanowicz (skarbnik Legii-Bart, tel. 606 621 124).

Grzegorz Kwakszys
g.kwakszys@gazetaolsztynska.pl
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages