Tenisowe mistrzostwa miasta zakończone. Finał najbardziej zaciętym meczem turnieju

2017-09-15 20:42:53(ost. akt: 2017-09-15 21:01:32)
Finaliści mistrzostw Bartoszyc tuż po finale. Z prawej zwycięzca turnieju Adam Brodowski, obok Kamil Krupiński

W Bartoszycach zakończyły się mistrzostwa miasta w tenisie. Tytuł zdobył Adam Brodowski z Lidzbarka Warmińskiego, który w finale pokonał w tie breaku reprezentanta gospodarzy Kamila Krupińskiego.
Decydujący o pierwszym miejscu mecz był najbardziej zaciętym w tegorocznych mistrzostwach. Po trzech gemach 2:1 prowadził Krupiński, ale dwa kolejne zakończyły się po myśli Brodowskiego.

Tenisista z Lidzbarka Warmińskiego nie miał jednak łatwej drogi do zwycięstwa. Krupiński, który miał za sobą 12-gemowy pojedynek półfinałowy, najpierw go przełamał, potem wykorzystał swój serwis i doprowadził do remisu 4:4.

Od tego momentu obaj zawodnicy wygrywali gemy po swoich podaniach, choć przy wyniku 5:5 bartoszyczanin prowadził już 40:0 przy serwisie rywala.

Mistrza wyłonić musiał tie break, w którym zwyciężył Brodowski. Lidzbarczanin rozegrał w trzydniowym turnieju (grano od środy) pięć spotkań (jedno wygrał walkowerem), z których przegrał jedno - w grupie eliminacyjnej z Mateuszem Pisiałkiem. Zrewanżował mu się za to w dzisiejszym półfinale.

W tym miejscu znajdziesz wyniki pierwszego dnia eliminacji, a w tym drugiego.