Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Festyn rodzinny w Galinach

2017-09-12 10:19:05 (ost. akt: 2017-09-12 20:31:05)

Autor zdjęcia: Marek Kirkuć

„Bezpiecznie na co dzień i od święta”- pod takim hasłem Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Galinach 10 września zorganizowała festyn.

Przyjemne zostało połączone z pożytecznym, ponieważ tradycyjnie już obchodzonemu Świętu Pieczonego Ziemniaka towarzyszyła tematyka bezpieczeństwa związana z ubieganiem się przez naszą placówkę w bieżącym roku szkolnym o certyfikat Warmińsko Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”.

Nieocenioną rolę w tym zakresie odegrali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach. Sierż. sztab. Marta Kabelis promowała bezpieczeństwo w szkole i na drodze do szkoły. Wszyscy uczestnicy festynu mogli zobaczyć pracę funkcjonariuszy, wsiąść do radiowozu, sprawdzić swoją trzeźwość. Dużym powodzeniem cieszyło się też policyjne stoisko z gadżetami dotyczącymi bezpieczeństwa.

Przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Olsztynie prezentowali symulator dachowania samochodu, w którym uczestnicy festynu mogli poczuć mrożące krew w żyłach emocje towarzyszące takiemu zdarzeniu drogowemu. Była to niezastąpiona przestroga przed niezapinaniem pasów bezpieczeństwa. Natomiast przejście kilku równych kroków w alko-goglach okazało się niezwykle trudne.

Nie zawiodła nas też, jak zwykle, miejscowa jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej. Dzieciaki, mimo iż nie pierwszy raz oglądały wóz strażacki, miały jak zawsze wiele frajdy przy „gaszeniu pożaru” i oglądaniu wyposażenia wozu.

W organizację imprezy włączyło się także Stowarzyszenie Przyjaciół Galin „Nasze Galiny”. Dzięki realizacji projektu „Między nami sportowcami” przeprowadzono szereg konkursów dla dzieci i dorosłych. Zwycięzców uhonorowano nagrodami.

Nie zabrakło także w tym dniu oprawy kulinarnej. Wszystkie przepyszne placki, pierogi, kopytka przygotowane przez mamy i babcie naszych uczniów zostały zjedzone z wielkim apetytem, a zwycięzcy konkursu kulinarnego zostali obdarowani ślicznymi wrzosami i lawendami.

Dzięki pięknej pogodzie, mimo niezbyt przychylnych prognoz, zaangażowaniu pracowników szkoły i rodziców a także niezawodnej publiczności zabawa była bardzo udana i wszyscy przyjemnie spędzili niedzielne popołudnie, łącząc zabawę z nauką. A to przecież dla organizatorów było najważniejsze.

Dziękujemy Urzędowi Gminy w Bartoszycach, Andrzejowi Kosakowskiemu - przewodniczącemu Rady Gminy Bartoszyce, Stanisławie Szwed - radnej Gminy Bartoszyce, Renacie Tadorowskiej - kierownikowi Referatu Spraw Społecznych Promocji i Pozyskiwania Środków Pozabudżetowych Gminy Bartoszyce, Ochotniczej Straży Pożarnej w Galinach, Funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach, Jarosławowi Madejek oraz rodzicom uczniów Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Glinach oraz wszystkim uczestnikom festynu.

K. Aleksandrowicz


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: marko

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kolo #2326343 | 88.220.*.* 12 wrz 2017 18:47

    Zdjęcie nr 67......co się stało z radiowozem??? Jastrząb??

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages