Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Wszyscy czytamy Wyspiańskiego. Szkoła w Żydowie także

2017-09-11 14:48:08 (ost. akt: 2017-09-11 14:51:14)

Narodowe Czytanie w Polsce organizowane jest co roku przez Prezydenta RP. Do 6. edycji w głosowaniu została wybrana lektura Stanisława Wyspiańskiego „Wesele”.

To trudny pod względem stylistycznym utwór, pełen symboliki, wpleciony w historyczne tło i nastroje Młodej Polski, ale o jakże wymownej, patriotyczno-społecznej treści.

Dramat oparty na faktycznych wydarzeniach stał się w naszej szkole okazją do przedstawienia sylwetki pisarza oraz próby zrozumienia jego utworu.

Chociaż dopiero w środę 6 września, jednakże z równie wielkim zaangażowaniem, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Żydowie wzięli udział we wspomnianej akcji.

W ramach tejże obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą życia i twórczości autora „Wesela”, realiów powstania utworu. Chętni uczniowie ze starszych klas zaprezentowali natomiast fragmenty głosowej interpretacji dramatu dla swoich kolegów. Wszyscy oglądali i słuchali z zaciekawieniem.

Miejmy nadzieję, że nasi uczniowie nie zrażą się trudnym językiem utworu i sięgną po „Wesele” jako lekturę do poduszki.

Joanna Borys


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages