Niedziela, 27 maja 2018. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Dzień sportu połączyli z promocją lokalnych drużyn MDK Bartoszyce

2017-09-11 09:58:06 (ost. akt: 2017-09-11 10:01:16)

W dniu 09.09.2017r. odbyła się w całej Polsce pierwsza edycja imprezy sportowej pod hasłem "Dzień sportu na Orliku". Wzięło w niej udział około 1600 Orlików zrekrutowanych w ramach projektu Lokalny Animator Sportu 2017.

Podczas zajęć dedykowanych dzieciom, młodzieży, dorosłym oraz seniorom przeprowadzono atrakcyjne i międzypokoleniowe zajęcia sportowe. Celem, oprócz promocji zdrowego trybu życia poprzez podejmowania aktywności, integracji międzypokoleniowej, była także promocja klubów sportowych, lokalnych organizacji sportowych oraz infrastruktury Orlik.

W tym przedsięwzięciu nie zabrakło także Orlika przy ul. Limanowskiego w Bartoszycach, w którym udział wzięło 70 uczestników. Najmłodszy liczył 5 lat, a najstarszy 50 wśród chłopców(panów) oraz dziewcząt (pań). Przewodnią dyscypliną była piłka ręczna, a klubem się promującym MDK Bartoszyce (chłopcy) oraz UKS Jedynka MDK Bartoszyce (dziewczęta).

Cała impreza rozpoczęła się rozgrzewką przeprowadzoną na trawiastej części Orlika przez animatora Daniela Chruściela, po której drugi animator, Andrzej Cichocki, podzielił uczestników na 7 zespołów 10 osobowych i rozpoczął część drugą w formie gier i zabaw w drużynach.

Część ta składała się m.in. z przeciągania liny, sztafet, w których drużyny kozłowały piłki ręczne czy piłeczki do tenisa ziemnego, rzuty na bramkę podzieloną na sektory (drużyny rzucały na bramkę z różnych odległości - najmłodszy zaczynał z 3 metrów i stopniowo odległość się zwiększała aż do rzutu ze środka boiska), zbieranie piłek do kosza na czas, skoki zespołowe przez linę czy rzuty do celu.

Po tej części nastąpiła prezentacja dzieci trenujących piłkę ręczną w MDK Bartoszyce oraz UKS Jedynka MDK Bartoszyce. Do krótkiego treningu, około 30 minutowego, zaproszono wszystkich uczestników imprezy. W prezentacji nie zabrakło podstawowych elementów technicznych takich jak podań i chwytów piłki w miejscu oraz biegu w parach i trójkach, rzutów na bramkę czy zwodu pojedynczego.

Na koniec, ze względu na bardzo dużą liczbę drużyn, rozegrano krótkie mecze- 5 min. na dwóch boiskach - na wielofunkcyjnym w piłkę ręczną (sędzia Andrzej Cichocki) a na trawiastym w piłkę nożną (sędzia Daniel Chruściel). Zespoły rotowały się na boiskach. Były to świetne międzypokoleniowe spotkania wywołujące wiele emocji ale również radości, gdzie często dziecko miało możliwość rywalizować z mamą czy tatą.

Animatorzy Orlika dziękują wszystkim uczestnikom, wolontariuszom, rodzicom oraz zawodnikom za świetną atmosferę, zabawę oraz za umiejętność międzypokoleniowej współpracy.

Andrzej CichockiCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages