Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Hufiec ZHP w Bartoszycach ma nowy sztandar i nowego bohatera [WIĘCEJ ZDJĘĆ]

2017-09-08 15:05:49 (ost. akt: 2017-09-09 10:39:47)
Moment przekazania sztandaru Hufca ZHP w Bartoszycach pierwszemu pocztowi sztandarowemu.

Moment przekazania sztandaru Hufca ZHP w Bartoszycach pierwszemu pocztowi sztandarowemu.

Autor zdjęcia: Leszek Mackiel

Od dziś Hufiec Związku harcerstwa Polskiego w Bartoszycach nosi imię Szarych Szeregów i ma nowy sztandar. Wręczono go podczas uroczystości na placu Bohaterów Westerplatte.

Uroczystości związane z nadaniem sztandaru Hufcowi Związku Harcerstwa Polskiego w Bartoszycach rozpoczęła dziś uroczysta Msza święta odprawiona w kościele pod wezwaniem św. Jana Ewangelisty i Matki Boskiej Częstochowskiej w Bartoszycach.

Po nabożeństwie uroczystości przebiegały na Placu Bohaterów Westerplatte w Bartoszycach według zasad ceremoniału wojskowego.

Zgromadziły się tam pododdziały służb mundurowych oraz harcerzy. Uroczystościom towarzyszyły poczty sztandarowe szkół, instytucji i organizacji działających w powiecie bartoszyckim.

Poświęcony sztandar z rąk przewodniczącego komitetu honorowego fundacji sztandaru przejął phm. Paweł Wołoch - komendant Hufca ZHP w Bartoszycach a następnie przekazał go pocztowi sztandarowemu harcerzy. Uroczystość zakończyła defilada pododdziałów i drużyn harcerskich oraz szczepów zuchowych.

Od dziś Hufiec ZHP w Bartoszycach ma nowego bohatera. Zostały nim Szare Szeregi.

Więcej o święcie bartoszyckich harcerzy przeczytacie w najbliższym wydaniu "Gońca Bartoszyckiego".

Zobaczcie fotorelację naszego korespondenta Leszka Mackiela.Po uroczystościach na placu i wręczeniu sztandaru w Bartoszyckim Domu Kultury odbyła się gala a wieczorem, nad jeziorem "mleczarskim" obrzędowe ognisko harcerskie podczas którego m.in. kilka harcerek otrzymało krzyże harcerskie.

Zobaczcie galerię zdjęć.

andCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages