Sobota, 15 sierpnia 2020. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Strażacki tydzień, czyli gniazda os i szerszeni

2017-09-05 19:36:31 (ost. akt: 2017-09-05 19:41:17)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

W ubiegłym tygodniu, tj. w okresie od 28 sierpnia do 3 września br. strażacy powiatu bartoszyckiego interweniowali 15-krotnie. Odnotowaliśmy 12 zdarzeń zakwalifikowanych jako miejscowe zagrożenia oraz 3 pożary.

W zakresie likwidacji skutków miejscowych zagrożeń działania strażaków po raz kolejny zdominowane zostały przez interwencje związane z usuwaniem gniazd szerszeni znajdujących się w pobliżu miejsc użyteczności publicznej oraz budynków mieszkalnych.

Do tego rodzaju zdarzeń strażacy dysponowani byli 8-krotnie.

Pozostałe interwencje to pomoc policji i pogotowiu ratunkowemu w otarciu mieszkań oraz wypadek dwóch samochodów osobowych w Bezledach.

Działania gaśnicze jakie zarejestrowaliśmy w minionym tygodniu to pożar sadzy w jednym z budynków mieszkalnych w Bezledach oraz pożar słomy na ściernisku i pożar altanki ogrodowej w Sątopach-Samulewie.

Oprócz udziału w działaniach ratowniczo-gaśniczych, strażacy w minionym tygodniu uczestniczyli również w zabezpieczeniu dwóch imprez.

W czwartek 31 sierpnia, strażacy z bartoszyckiej jednostki przeprowadzili pokaz ratownictwa wodnego oraz zaprezentowali sprzęt w trakcie imprezy pn. „Letni Kocykowy Piknik Rodziny”, która odbyła się na jezioru Mleczarskim w Bartoszycach.

Tego samego dnia, strażacy z Wojskowej Straży Pożarnej 20. BBZ zapoznali ze sprzętem ratowniczym uczestników imprezy pn. „Zakończenie Wakacji”, która zorganizowana została na terenie placu zabaw TBS przy ul. Struga w Bartoszycach.

kpt. Piotr Kowalski

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Szerszeń #2323635 | 5.172.*.* 8 wrz 2017 20:11

    Ludzie są ku..a leniwi i wołają strażakow do usuwania gniazd os!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages