środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Nasze samorządy wspierają poszkodowanych w nawałnicy na Pomorzu

2017-08-30 20:14:50 (ost. akt: 2017-08-30 20:47:18)

Autor zdjęcia: Archiwum Lasy Państwowe

Samorząd Bartoszyc wspomoże Gminę Czersk kwotą 15 tys. złotych a samorząd powiatu bartoszyckiego ofiarowuje samorządowi powiatu chojnickiego kwotę 10 tys. złotych. Uchwały w tej sprawie radni podejmowali kolejno wczoraj i dziś.

Rada Miasta Bartoszyce przyjęła wczoraj uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Czersk. Radni na ten cel przeznaczyli kwotę 15 tys. złotych. Co ciekawe pierwotny projekt mówił o kwocie 10 tys. złotych.

W czasie sesji radna Irena Sawicka zawnioskowała o podniesienie tej kwoty o 5 tys. złotych. Wówczas wiceburmistrz Bartoszyc Monika Rejf zgłosiła autopoprawkę do projektu. Błyskawicznie zebrała się komisja budżetu, która pozytywnie zaopiniowała poprawkę a następnie przegłosowano projekt po zwiększeniu kwoty.

W uchwale czytamy: "udziela się pomocy finansowej w formie dotacji celowej (...) Gminie Czersk z przeznaczeniem na usuwanie skutków w infrastrukturze drogowej spowodowanych przez nawałnice na terenie Gminy Czersk w dniach 11-12 sierpnia 2017 r."

Szczegółowe warunki udzielenia i rozliczenia tej dotacji określone zostaną w umowie między samorządami.

"Operacja" przyjęcia tej uchwały wymagała też przyjęcia uchwały zmieniającej budżet miasta Bartoszyce, bo z budżetu miasta środki na pomoc będą wydatkowane.

W czasie sesji wiceburmistrz Monika Rejf poinformowała, że wkrótce zostanie dodatkowo przeprowadzona zbiórka publiczna na ten sam cel. Prowadzić ją będą harcerze. Puszka na datki dla poszkodowanych będzie także w Urzędzie Miasta Bartoszyce.

Pomocy poszkodowanym udzieliła dziś Rada Powiatu Bartoszyckiego. Radni jednogłośnie przegłosowali aby przekazać Powiatowi Chojnickiemu kwotę 10 tys. złotych. Tu także przeznaczono pomoc na na naprawę dróg po przejściu nawałnicy.

Zarząd Powiatu Bartoszyckiego wkrótce podpisze w tej sprawie stosowną umowę z Powiatem Chojnickim.

Rada Powiatu zareagowała na prośbę o pomoc, którą wystosował starosta chojnicki Stanisław Skaja. Jego apel o pomoc publikujemy poniżej. Zawiera on także numer konta, na które każdy z nas może wpłacić dowolną kwotę przeznaczoną dla tak ciężko doświadczonych mieszkańców tego powiatu.

and

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages