W tym roku dwie imprezy z czterech. Ale podium w Białymstoku było

2017-08-24 10:48:59(ost. akt: 2017-08-24 11:03:55)
Krystian Sikorski (z lewej) na biegowej trasie

Autor zdjęcia: Archiwum zawodnika

W dwóch z czterech imprez trathlonowych spod szyldu Elemental Tri Series wystartował w tym roku Krystian Sikorski (BKK Rant Bartoszyce). Na dystansie olimpijskim rywalizował w Olsztynie oraz Białymstoku.
Majowe zawody w stolicy Warmii i Mazur zapoczątkowały tegoroczny cykl ETS. Zawodnicy Rantu startował na dystansie olimpijskim (1,5 km pływania, 40 km jazdy rowerem, 10 km biegu). W swojej kategorii M25 uplasował się na 5. miejscu (25. open)

W dwóch kolejnych imprezach (Augustów w czerwcu i Blachownia w lipcu) Sikorski nie startował. Pojawił się za to na zamykającej cykl imprezie w Białymstoku. Tutaj zajął drugie miejsce w swojej kategorii (12. open).

W ubiegłym roku bartoszyczanin wziął udział we wszystkich czterech zawodach Elemental Tri Series. W klasyfikacji końcowej zajął drugie miejsce w kat. M18 oraz 6. w open.

Jego wyniki doceniła kapituła, ogłaszając w lutym tego roku Krystiana Sikorskiego Sportowcem Roku 2016 w Bartoszycach.