Młodzi kolarze MDK UKS Przyjaźń widoczni podczas Mazury MTB. BKK Rant też startował

2017-08-23 08:53:15(ost. akt: 2017-08-23 08:53:15)
W Węgorzewie odbył się 7. etap tegorocznego cyklu Mazury MTB. Zawody odbywały się pod nazwą "Wyzwanie Mamerta".
Kilka miejsc na podium w najmłodszych kategoriach zdobyli zawodnicy MDK UKS Przyjaźń Bartoszyce.

W wyścigu Mini Race 2 trzecie miejsce zajęła Dominika Krawczyk (druga wśród dziewczynek). W Mini Race 4 najszybszą wśród dziewcząt była Kinga Kosińska, podobnie jak Oliwia Daszkiewicz z Mini Race 5.

W ostatniej z tych kategorii drugie miejsce zajął Karol Chaberek, a czwarty był Hubert Świąder. W rywalizacji starszych zawodników Weronika Stapel wygrała kat. HKJ (dystans hobby).

W Węgorzewie startowali także kolarze BKK Rant Bartoszyce. Na trasie hobby trzecie miejsce w swojej kategorii zajęła Elżbieta Świątek (HK4), Artur Świątek był drugi (HM5), tę samą pozycję zajął Arkadiusz Daszkiewicz (HM4), który w open przyjechał na metę jako czwarty.

W "generalce" cyklu A. Świątek jest liderem swojej kategorii, zaś E. Świątek zajmuje trzecie miejsce w open i prowadzi w swojej kategorii. Liderkami swoich kategorii są jeszcze W. Stapel oraz Urszula Kruk (Rant, HK2).

Na dystansie półmaratonu trzeci w swojej kategorii był Janusz Wróblewski (Przyjaźń, PM6), czwarte miejsce zajął Piotr Sobierajski (PM4, 12. w open.). Obaj są wiceliderami swoich kategorii w klasyfikacji generalnej Mazury MTB.