Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

Strażacki tydzień. Pożary ściernisk, samochodów, wysypiska śmieci i pomoc po nawałnicy

2017-08-22 07:29:51 (ost. akt: 2017-08-22 07:39:07)

Autor zdjęcia: Straż Pożarna

W ubiegłym tygodniu, tj. w okresie od 14 do 20 sierpnia br. strażacy powiatu bartoszyckiego interweniowali 16-krotnie. Odnotowaliśmy 9 zdarzeń zakwalifikowanych jako miejscowe zagrożenia oraz 7 pożarów.

W zakresie likwidacji miejscowych zagrożeń strażacy podejmowali interwencje związane m.in. z kolizją 3 samochodów osobowych w Bartoszycach, pomocą pogotowiu ratunkowemu w transporcie pacjentki do karetki, wypadkiem samochodu ciężarowego w Wozławkach, wykonaniem pomiarów na obecność gazu w jednym z budynków mieszkalnych w Bisztynku, potrąceniem pieszego w Bartoszycach oraz usuwaniem gniazd szerszeni.

Działania gaśnicze jakie zarejestrowaliśmy w minionym tygodniu to pożar dzikiego wysypiska w Sędławkach, 3 pożary ściernisk (Pilwa, Bisztynek-Kolonia, Sątopy), pożar prasy w Sątopach, pożar 2 samochodów osobowych w Bezledach, pożar balotu słomy w Sątopach-Samulewie oraz pożar gałęzi w miejscowości Dębówko.

Ponadto w dniach 15-16 sierpnia 1 zastęp z bartoszyckiej jednostki brał udział w działaniach ratowniczych w okolicach miejscowości Rytel (pow. chojnicki). Na miejscu strażacy pracowali przy usuwaniu skutków nawałnic, które przeszły nad tym obszarem w nocy z 11 na 12 sierpnia, m.in. usuwali z dróg powalone drzewa oraz zabezpieczali zerwane i uszkodzone dachy.

Oprócz udziału w działaniach ratowniczo-gaśniczych, strażacy w minionym tygodniu uczestniczyli również w zabezpieczeniu meczu piłki nożnej w Sępopolu, zabezpieczeniu spływu kajakowego na rzece Łyna oraz organizacji finału imprezy pn. „Wesołe podwórko”.

kpt. Piotr Kowalski


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages