Kilku sekund zabrakło Victorii, by wygrać ligowy mecz z Warmią Olsztyn

2017-08-15 19:31:51(ost. akt: 2017-08-15 19:50:45)

Tylko punkt zdobyła Victoria Bartoszyce w meczu 2. kolejki piłkarskiej klasy okręgowej, w którym podejmowała Warmię Olsztyn. Dwa z trzech goli gospodarze tracili w doliczonych czasach obu połów.
Pierwsza połowa nie zwiastowała, że Victoria nie poradzi sobie z olsztyńską drużyną. Po niespełna pół godzinie gospodarze prowadzili już 2:0. Najpierw solową akcję wykończył Eugienij Szliachtin, a potem Rosjanin dograł piłkę Patrykowi Pęcakowi, któremu nie zostało nic innego, jak tylko skierować ją do pustej bramki.

Nawet stracony w doliczonym czasie przypadkowy gol nie zwiastował nieszczęścia przed drugą połową. Tymczasem po zmianie stron to goście częściej utrzymywali się przy piłce i w końcu dopięli swego. Do remisu doprowadził uderzeniem głową Michał Skarbek.

Mimo tego Victoria jeszcze raz wyszła na prowadzenie. Jeden z rzutów rożnych na bramkę zamienił Przemysław Mikulak. Minutę później wynik mógł podwyższyć Ernest Tucholski, który wyszedł sam na sam, ale trafił w słupek.

Trzeba też dodać, że podobną sytuację Warmia miała jeszcze przy stanie 2:2, ale wówczas jeden z jej piłkarzy strzelił zbyt lekko i Błażej Jodko złapał piłkę.

I kiedy wydawało się, że gospodarze sięgną po trzy punkty, w ostatnich sekundach doliczonego czasu na bramkę Victorii uderzył Skarbek, a piłka wpadła tuż przy słupku.

Po dwóch meczach nowego sezonu drużyna z Bartoszyc ma więc jeden punkt. W następnej kolejce "Vikcia" zagra na wyjeździe z Mazurem Pisz (19 sierpnia, g. 17).

Przed meczem działacze i byli piłkarze klubu z Bartoszyc odebrali Brązowe Odznaki Honorowe WMZPN.