Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Szkoła jazdy Automagnes zwyciężyła w plebiscycie "eLka na 6"

2017-08-12 09:39:11 (ost. akt: 2017-08-13 11:49:50)
Jarosław Polakowski po raz drugi zdobył tytuł "eLka na 6"

Jarosław Polakowski po raz drugi zdobył tytuł "eLka na 6"

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Jarosław Polakowski prowadzący w Bartoszycach szkołę jazdy Automagnes nie chce spocząć na laurach po dwukrotnym zwycięstwie w plebiscycie "eLka na 6".i zamierza wygrać także w przyszłym roku.

Jarosław Polakowski własną szkołę jazdy prowadzi od 2013 roku. Instruktorem jazdy jest od lat ośmiu. Wcześniej był zatrudniony o innego pracodawcy.

— Jest to w pewnym sensie powołanie. Gdy w 2000 roku robiłem u Grzegorza Bucały własne prawo jazdy kategorii B powiedział mi, że będę kiedyś instruktorem. Pan Grzegorz pokazał mi, jak wygląda praca instruktora i pozwolił poprowadzić część zajęć. To mnie bardzo zainteresowało — opowiada Jarosław Polakowski.

Pomysł na własną szkołę dojrzewał powoli. Aby ją założyć, trzeba było przede wszystkim mieć samochód. Na to brakowało funduszy, ale pan Jarosław skorzystał z pomocy Powiatowego Urzędu Pracy w Bartoszycach. Co prawda dofinansowanie nie wystarczyło na zakup, ale stał się on w ogóle możliwy.

Jaka jest jego zdaniem recepta na sukces?
— Z kursantami już na pierwszym spotkaniu przełamuję barierę naturalnie istniejącą między uczniem a nauczycielem. Jestem dość młody, więc łatwiej jest mi mówić z kursantami na "ty", niż per "pan". Myślę, że to ważne także dla kursantów, którzy z reguły są młodymi ludźmi. Jeśli oni się nie stresują, to i ja mam mniej stresu i nerwów. Oczywiście zachowuję szacunek do osób starszych — mówi instruktor.

— Sukces w plebiscycie to dla nie ogromna radość tym bardziej, że to moja druga wygrana, rok po roku.

W tym roku jego szkoła jazdy nie pojawiła się na początku plebiscytu. Została zgłoszona dość późno przez jedną z byłych już kursantek.

— Wiem, kto mnie zgłosił. To pani Agnieszka. Po pojawieniu się mojej szkoły w plebiscytowym rankingu napisałem do moich byłych i obecnych kursantów, że jeśli chcą, to mogą oddawać na mnie głosy. Wszyscy odpisali, że głosy już oddali. Otrzymałem też wiadomość, że postarają się, abym wygrał ten plebiscyt po raz drugi. Było to bardzo miłe — opowiada instruktor.

— Myślę, że ludzie głosowali na moją szkołę dzięki temu, że nie tworzę barier. Mniejsze znaczenie miała pewnie zdawalność egzaminu. Jeśli ktoś twierdzi, że ma ją na poziomie stu procent, to nie mówi prawdy. Przyjąłem zasadę, że nie tylko ona się dla mnie liczy. Ważniejsze jest, aby nauczyć kursanta bezpiecznego i samodzielnego zachowania na drogach. Na to kładę nacisk. Sam egzamin jest loterią. Nawet ostatnio miałem chłopaka, który świetnie jeździł, a egzaminu nie zdał, bo tak się zestresował. Zdał go za drugim razem, kiedy już wiedział, jak to jest emocjonujące. Stres egzaminacyjny u niektórych osób jest zbyt duży, a na to mam niewielki wpływ. Także na to, co dzieje się teraz w Olsztynie z remontami i budowami dróg.

Pytamy jeszcze Jarosława Polakowskiego o plany rozwoju firm.
— Planuję rozpocząć kursy na prawo jazdy B+E, czyli auto osobowe z lawetą. Jestem w trakcie zbierania informacji na temat kursu, jaki najpierw sam muszę przejść, aby prowadzić takie zajęcia — mówi szef Automagnesu.

— Mam też plan na przyszły rok. Jeśli zorganizujecie plebiscyt po raz trzeci, to znowu zamierzam w nim wygrać.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Automagnes Jarosław Polakowski #2306405 | 88.220.*.* 12 sie 2017 11:53

    Chciałbym bardzo podziękować wszystkim moim kursantom ale to wszystkim którzy ze mną jeździli od 2009 roku aż po 2017 rok. Wielki szacunek dla was. Mam nadzieje że będzie takich jak wy więcej. Oraz chciałbym podziękować redakcji Gońca Bartoszyckiego. Wielkie Dzięki wam wszystkim !!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages