Piątek, 19 października 2018. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Odzyskany przez policję telefon wkrótce trafi do właściciela

2017-08-04 12:10:20 (ost. akt: 2017-08-04 12:15:28)

Autor zdjęcia: Archiwum KO

W jednej z miejscowości w gm. Bartoszyce w lutym tego roku zgubiono telefon komórkowy Samsung o wartości prawie 900 zł. Kryminalni z bartoszyckiej komendy policji pracowali nad ustaleniem, kto przywłaszczył sobie znalezisko. We wtorek 1 sierpnia odzyskali telefon.

Do zgubienia telefonu doszło klika miesięcy wcześniej. Pokrzywdzony zawiadomił policję o tym fakcie i wycenił telefon na prawie 900 zł.

Początkowo sprawa została umorzona z uwagi na niewykrycie sprawcy przywłaszczenia mienia. W takim przypadku, pomimo umorzenia postępowania, nadal prowadzone są czynność zmierzające do ustalenia sprawcy i odzyskania mienia.

Od pewnego czasu policjanci operacyjnie pracowali nad sprawą i ustalili, kto może być użytkownikiem zgubionego Samsunga. We wtorek pojechali do Bisztynka, gdzie mieszka wytypowany przez policjantów mężczyzna.

Ustalenia funkcjonariuszy potwierdziły się. 40–latek miał przy sobie przywłaszczony telefon, który został zabezpieczony i niebawem wróci do właściciela. Mieszkaniec Bisztynka został przesłuchany i przyznał się, że znalazł telefon i przez pewien czas użytkował go jako własny.

40–latek za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Przepisy kodeksu karnego w art. 284 mówią, że: Kto przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą, (…), podlega karze pozbawienia wolności do lat 3".

Pamiętaj!
Jeżeli znajdziesz telefon lub inną rzecz i w ciągu 2 tygodni nie oddasz jej właścicielowi ( art. 125 kw), a w przypadku braku możliwości ustalenia, czyją jest własnością, nie odniesiesz znaleziska do biura rzeczy znalezionych, narażasz siebie na odpowiedzialność karną z art. 284 kk lub 119 kw w zależności od wartości przywłaszczonego przedmiotu.

BIURO RZECZY ZNALEZIONYCH W BARTOSZYCACH
Starostwo Powiatowe w Bartoszycach

Wydział Organizacyjny

ul. Grota Roweckiego 1

11-200 Bartoszyce
pokój 114, (I piętro)

tel. kom. 539 782 546

Godziny pracy: poniedziałek — piątek 7–15


Marta Kabelis
KPP Bartoszyce


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. To jak " fachowcy" #2302067 | 83.6.*.* 5 sie 2017 21:01

    za kota bez smyczy i kagańca oraz rozjechanego psa dostali awanse to za rozwiązanie tej zagadki szlify generalskie mają jak w banku ;-))

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages