Czwartek, 16 lipca 2020. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa można dodawać opisy i zdjęcia

2017-08-04 08:15:46 (ost. akt: 2017-08-04 08:40:29)
Zrzut z ekranu KMZB

Zrzut z ekranu KMZB

Autor zdjęcia: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Po prawie roku działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa umożliwiono internautom dodawanie zdjęć oraz komentarzy. Przy okazji tych zmian sprawdziliśmy jakie zgłoszenia dodano w powiecie bartoszyckim.

"Od blisko roku funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, policjanci na Warmii i Mazurach otrzymali ponad 12 500 zgłoszeń, z których blisko 30% zostało potwierdzonych.

Dotyczyły one głównie spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych (ponad 25%), przekraczania dozwolonej prędkości przez kierowców aut (ponad 21%) i niewłaściwego parkowania (22%).

Najwyższą liczbę potwierdzonych zgłoszeń (ponad 50% z prawie 1000 zgłoszeń) zaliczyła kategoria dotycząca niewłaściwej infrastruktury drogowej." czytamy na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Policyjni programiści zmodyfikowali działanie mapy. Teraz do zgłoszenia można dodać komentarz (do 500 znaków) uściślający zgłoszenie.

"Będzie to pomocne w weryfikacji informacji, gdy np. zgłaszający wskaże jako miejsce przestępstwa duże, wielotysięczne osiedle mieszkaniowe. Bardziej szczegółowy opis zagrożenia przydaję się także w sytuacjach, gdy mieszkańcy zgłaszają nieprawidłową organizację ruchu drogowego, gdzie wcześniej bez wskazania konkretnego problemu, policjantom czasem trudno było rozstrzygnąć, czy skarga dotyczy zbyt krótkiego czasu oczekiwania na zielone światło na przejściu dla pieszych, nieprawidłowego oznakowania czy innych spraw." czytamy na stronie KWP Olsztyn.

Zidentyfikowanie zgłaszanego problemu ułatwi też nowa funkcjonalność mapy, czyli dodawanie zdjęć. Zgłaszający zagrożenie może teraz dodać trzy pliki o łącznej "wadze" do 5 MB

Policjanci zapewniają, że wszystkie zgłoszone za pośrednictwem KMZB zagrożenia są rzetelnie sprawdzane – w zależności od charakteru zgłoszenia zajmują się tym patrole, dzielnicowi, czy drogówka, ale także wywiadowcy czy policjanci z pionu kryminalnego.

W związku z tymi informacjami przyjrzeliśmy się zgłoszeniom w miastach powiatu bartoszyckiego. Najwięcej zgłoszeń (41) dotyczy Bartoszyc. Zgłaszano i potwierdzono tu wiele miejsc ze złą infrastrukturą drogową, złe parkowanie ale także miejsca nielegalnego spożywania alkoholu, używania środków odurzających, bezdomność i żebractwo oraz miejsca grupowania się nieletnich zagrożonych demoralizacją.

W Bisztynku zgłoszono 11 zagrożeń - głównie złą infrastrukturę drogową i złe parkowanie oraz miejsca spożywania alkoholu.

W Górowie Iławeckim jest 9 zgłoszeń. To przekraczanie dozwolonej prędkości, złe parkowanie, niewłaściwa infrastruktura drogowa i... znęcanie się nad zwierzętami (zaznaczono komisariat a zgłoszenie oznaczono jako niepotwierdzone).

W Sępopolu zgłoszenie jest jedno i dotyczy przekraczania prędkości (zgłoszenie potwierdzone).

Przypominamy, że dokonać zgłoszenia może każdy internauta. Wystarczy wejść na stronę KMZP wybrać miejsce na mapie, wybrać rodzaj zagrożenia, dodać komentarz i zdjęcia i zatwierdzić swoje zgłoszenie. Zgłoszenia można dokonać raz na dobę.

Źródło: KWP Olsztyn
opr. and

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. :o #2303697 | 37.248.*.* 8 sie 2017 16:44

    Bisztynek v Górowo Iławeckie 11 do 9. SKANDAL !!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages