Wtorek, 29 września 2020. Imieniny Michaliny, Michała, Rafała

Wymarzony zawód możesz zdobyć w Giżycku

2017-08-03 00:02:16 (ost. akt: 2018-10-16 07:20:06)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Tomasz Miroński

Od nowego roku akademickiego Wydział Nauk Społecznych w Giżycku poszerzy swoją ofertę edukacyjną o nowy kierunek — psychologię. Studenci będą mogli wybrać jedną z kilku dostępnych specjalizacji, które pozwolą zdobyć im wymarzony zawód. O tym jak studiuje się w Giżycku rozmawiamy z Jolantą Dobroń, specjalistą ds. promocji i kontaktów z otoczeniem giżyckiego wydziału.

— Od kiedy wydział w Giżycku kształci studentów i w jakim zakresie?
— Uczelnia istnieje od października 2014 roku, a studentów kształci od marca roku 2015. Do tej pory studenci w Giżycku mogli zdobywać wiedzę na kierunku bezpieczeństwo zdrowotne, oraz korzystać z szerokiej oferty studiów podyplomowych. W lipcu pożegnaliśmy absolwentów studiów podyplomowych z kierunku zarządzanie bezpieczeństwem państwa oraz terapia zajęciowa, w marcu 2018 roku odbędą się pierwsze obrony prac licencjackich.
Od października nasza oferta zostanie poszerzona o cieszący się dużym zainteresowaniem kierunek, psychologię.

— W ofercie edukacyjnej uczelni pojawił się nowy kierunek i nowe specjalności. Jakie?
— Nowym kierunkiem jest  już wspomniana wcześniej psychologia. Specjalności,które będzie można podjąć w ramach tej dziedziny to: psychologia służb mundurowych, psychologia w biznesie i zarządzaniu oraz psychologia kryminalno-śledcza.


— Jak wydział wpisał się w miasto, jakie były największe sukcesy studentów?
— Od początku działalności wydziału kierunki, które proponujemy cieszą się bardzo dużą popularnością. Uczelnia gromadzi studentów nie tylko z powiatu giżyckiego, ale również z powiatów sąsiednich. Władze uczelni nawiązały liczne porozumienia nie tylko z przedsiębiorcami prywatnymi, ale również z jednostkami samorządowymi. Współpraca ta pozwala na organizację wielu imprez, wśród których największą popularnością cieszy się, organizowany już po raz trzeci, ,,Weekend Zdrowia". Przewodnią inicjatywą jest promowanie zdrowego i aktywnego stylu życia. Wydarzenie to łączy mieszkańców Giżycka i studentów, często wykwalifikowanych ratowników. którzy chętnie prezentują przykładowe akcje ratownictwa medycznego posługując się przy tym profesjonalnym sprzętem. Pokazy mają przede wszystkim ilustrować jak należy się zachować, gdy ma się do czynienia z potencjalnych zagrożeniem życia człowieka. Z roku na rok „Weekend Zdrowia” przyciąga coraz szersze grono uczestników.
Ponadto dużym sukcesem Wydziału Nauk Społecznych w Giżycku okazała się nasza ostatnia konferencja naukowa pod tytułem „Bezpieczeństwo zdrowotne — ujęcie interdyscyplinarne”, która zgromadziła prelegentów zarówno z kraju jak i z zagranicy.

— Dlaczego warto studiować w Giżycku?

— Poza ciekawymi kierunkami studiów, mamy wykwalifikowaną kadrę, czyli między innymi wykładowców przyjeżdżających do nas nie tylko z najbardziej cenionych uniwersytetów w Polsce, ale i z zagranicy. Zdobywanie doświadczenia, zarówno praktycznego jak i teoretycznego odbywa się również w czasie licznie organizowanych zajęć terenowych. Ponadto nasz wydział posiada profesjonalny sprzęt medyczny, który pozostaje do dyspozycji studentów w celu zdobycia umiejętności praktycznych.
Warto również dodać, iż giżycka uczelnia współpracuje z Gminnymi Ośrodkami Kultury, Uniwersytetem Trzeciego Wieku oraz szkołami ponadgimnazjalnymi, z którymi systematycznie organizuje wykłady otwarte i debaty studenckie.

—Dziękuję za rozmowę

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages