środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Nowe, atrakcyjne kierunki studiów na bartoszyckim wydziale WSB

2017-08-02 21:28:45 (ost. akt: 2017-08-03 08:53:02)
Bartoszycki wydział Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa na dobre wpisał się w edukacyjny krajobraz regionu. W tym roku doczekał się pieszych absolwentów.

Bartoszycki wydział Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa na dobre wpisał się w edukacyjny krajobraz regionu. W tym roku doczekał się pieszych absolwentów.

Autor zdjęcia: Tomasz Miroński

— Studia licencjackie i magisterskie, bogata oferta studiów podyplomowych. Nowe atrakcyjne kierunki studiów, takie jak bezpieczeństwo publiczne ze specjalnościami ratownictwo medyczne, służby graniczne i służba więzienna. Studiowanie w Bartoszycach jest korzystne. Uczelnia jest na miejscu, co pozwala na znaczne zredukowanie kosztów związanych z podjęciem studiów — mówi Izabela Kurowicką, specjalistą ds. promocji i kontaktów z otoczeniem bartoszyckiego wydziału, z którą rozmawiamy o bartoszyckim wydziale Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa.

— Od kiedy wydział kształci studentów, na jakich kierunkach?
Wydział Nauk Społecznych w Bartoszycach funkcjonuje od 31 lipca 2014 roku. Wówczas decyzja Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego nadała uczelni w Bartoszycach uprawnienia do prowadzenia kształcenia na kierunku Pedagogika, na poziomie studiów I stopnia. Do tej pory była to jedyna opcja dla zainteresowanych, ale teraz kandydaci mogą również kontynuować edukację na studiach magisterskich na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe i Bezpieczeństwo Publiczne. Rekrutacja prowadzona jest w okresie zimowym i letnim, a semestry uruchamiane od marca i października każdego roku. Wydział oferuje również studia podyplomowe min: zarządzanie zasobami ludzkimi, edukacja dla bezpieczeństwa, terapia zajęciowa.

Bezpieczeństwo publiczne w Bartoszycach

— W ofercie edukacyjnej wydziału pojawił się nowy kierunek i nowe specjalności. Co teraz będzie można studiować?
— Jesienią zaczniemy szkolić studentów na nowym kierunku, Bezpieczeństwo Publiczne. Obecnie jest duże zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu bezpieczeństwa publicznego i osobistego, dlatego można śmiało powiedzieć, że uczelnia wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu na rynku pracy. Studenci będą mogli wybierać spośród specjalności takich jak: ratownictwo medyczne, służby graniczne, służba więzienna, kryminalistyka śledcza czy zarządzanie w sytuacjach kryzysowych.

Pedagogika w Bartoszycach

— Dlaczego Bartoszyce stały się miastem akademickim?

Bartoszyce to nieprzypadkowo wybrana lokalizacja, w której chcemy kształcić kadry, głównie powiązane z służbami mundurowymi. Kierunek kształcenia ma swoje uzasadnienie w historii tego miasta i miejscach, w których zatrudnienie mogą zdobyć osoby wykwalifikowane z zakresu zagadnień powiązanych z szerokim zakresem bezpieczeństwa. W chwili kiedy szkoła otworzyła swoje podwoje dla studentów, nie było na tym terenie szkoły wyższej, dlatego Bartoszyce stały się miastem akademickim.

— Nie samą nauką student żyje, czy ta maksyma sprawdza się w przypadku bartoszyckich żaków?
— Nasi studenci angażują się w imprezy kulturalne organizowane przez miasto, oraz chętnie organizują własne przedsięwzięcia takie jak Rodzinny Rajd „Wędrowiec”, Juwenalia, debaty, wystawy, konferencje naukowe, uczestniczą w międzynarodowych wymianach studenckich.

— Bartoszycki wydział ma już pierwszych absolwentów.
— Tak. W czerwcu tego roku podczas Absolutorium pożegnaliśmy pierwszych Absolwentów Wydziału. Niewątpliwym sukcesem było uzyskanie przez jednego z nich, Mikołaja Błogosławskiego, stypendium ministra.

— Dlaczego warto studiować w Bartoszycach?
— Chociażby dlatego, że studenci nie narażają się wówczas na zbyt wysokie koszty, często związane z podjęciem studiów. Nasza uczelnia oferuje stałą, niezmienną, podczas całego okresu edukacji, opłatę czesnego. Studenci mogą płacić w dogodnych dla siebie, nawet w dwunastu ratach. Jednocześnie mogą skorzystać z bonifikat obniżając miesięczne czesne nawet o 50 proc. i ze stypendiów, spośród których można wyróżnić: stypendia socjalne, dla osób niepełnosprawnych, naukowe, stypendium ministra, oraz zapomogi. Oprócz tego nasza Uczelnia kształci przede wszystkim w praktyce, a nie tylko w teorii. W ramach wybranych przedmiotów studenci mobilizowani są do aktywnego działania podczas zajęć terenowych i doskonalenia umiejętności sportowych. W tym celu corocznie organizowane są kilkudniowe obozy integracyjne z dużą ilością zajęć. Dla podniesienia jakości kształcenia na naszej uczelni współpracujemy i współdziałamy z różnymi organizacjami, instytucjami i specjalistami zajmującymi się bezpieczeństwem i zdrowiem człowieka. Naszymi partnerami z regionu Bartoszyc są min.: Bartoszycki Uniwersytet Trzeciego Wieku, Komenda Powiatowa Policji w Bartoszycach, 20. Brygada Zmechanizowana, Bartoszycki Dom Kultury, Szpital Powiatowy im. Jana Pawła II w Bartoszycach, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Lidzbarku Warmińskim i Wojewódzki Sztab Wojskowy w Olsztynie.

— Dziękuję za rozmowę.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages