Mini Tour de Pologne: Maciej Ciżowski na podium wyścigów w Krakowie i Katowicach

2017-07-31 14:48:21(ost. akt: 2017-07-31 14:57:46)

Z bardzo dobrej strony podczas dwóch pierwszych imprez spod znaku Mini Tour de Pologne pokazał się Maciej Ciżowski (MDK UKS Przyjaźń Bartoszyce).
Zawody najpierw przeprowadzono w Krakowie (29 lipca). Na liczącej 4,1 km trasie Ciżowski okazał się najlepszy w kategorii II. 12-letni zawodnik pokonał dystans w czasie 6 minut i 49 sekund.

Dzień później kolarz Przyjaźni zajął drugie miejsce w Katowicach. Tutaj do przejechania było 6,2 km. Do zwycięzcy Ciżowski stracił 27 sekund.

Mini Tour de Pologne to zawody rozgrywane w miastach, w których kończą się poszczególne etapy Tour de Pologne. Młodzi kolarze rywalizują na kilka godzin przed przyjazdem zawodników ze światowej czołówki.

Przypomnijmy, że w tym roku wychowanek Przyjaźni zdobył już m.in. dwa złote medale mistrzostw Polski szkółek kolarskich na szosie.