Sobota, 15 sierpnia 2020. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Strażacki tydzień w powiecie. Gaszono pięć pożarów

2017-07-24 13:35:23 (ost. akt: 2017-07-24 13:41:39)
Pożar budynku gospodarczego w Smolance (gm. Sępopol)

Pożar budynku gospodarczego w Smolance (gm. Sępopol)

Autor zdjęcia: Straż Pożarna

W ubiegłym tygodniu, tj. w okresie od 17 do 23 lipca br., strażacy powiatu bartoszyckiego interweniowali 18-krotnie. Odnotowaliśmy 13 zdarzeń zakwalifikowanych jako miejscowe zagrożenia oraz 5 pożarów.

W zakresie likwidacji miejscowych zagrożeń strażacy podejmowali interwencje związane m.in. z wykonaniem pomiarów na obecność gazu w budynku mieszkalnym przy ul. Sikorskiego w Bartoszycach, pomocy policji w otwarciu drzwi do mieszkania w miejscowości Kandyty oraz wypompowaniem wody z zalanych piwnic w Sępopolu.

Odnotowaliśmy także cztery zdarzenia w ruchu drogowym. Najpoważniejszym z nich był wypadek śmiertelny na drodze wojewódzkiej nr 594 (Bisztynek — Sątopy).

Pozostałe zdarzenia to wypadek motorowerzysty w miejscowości Wojkowo, wypadek Citroena C5 w pobliżu miejscowości Spytajny oraz kolizja w Bartoszycach.

Działania gaśnicze w minionym tygodniu to pożar balotów słomy w miejscowości Skitno, pożar budynku gospodarczego w miejscowości Smolanka, dwa pożary traw na nasypach kolejowych oraz pożar śmieci na dzikim wysypisku w miejscowości Gałajny.

W minionym tygodniu strażacy z bartoszyckiej jednostki uczestniczyli również w zabezpieczeniu imprezy masowej na Placu Bohaterów Westerplatte w Bartoszycach.

kpt. Piotr Kowalski


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. obserwator #2294780 | 94.254.*.* 25 lip 2017 12:53

    ni mo jak to łunas w stazy ługnia ni mo w dope pazy

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages