Czwartek, 21 listopada 2019. Imieniny Janusza, Marii, Reginy

Straż graniczna omówi warunki i zasady zatrudniania obcokrajowców

2017-07-21 12:55:51 (ost. akt: 2017-07-21 13:13:11)

Autor zdjęcia: Morski Oddział Straży Granicznej

W bartoszyckim urzędzie skarbowym dojdzie w sierpniu do spotkania, podczas którego omówione zostaną zasady legalnego zatrudniania obcokrajowców.

Spotkanie odbędzie się 11 sierpnia w sali konferencyjnej (g. 10). Poruszane będą problemy zarówno natury prawnej, jak i praktycznej, z którymi obecnie zmagają się pracodawcy chcący zatrudnić obcokrajowców.

Idea promowania wiedzy na temat obowiązujących regulacji prawnych w omawianym obszarze ma na celu przeciwdziałanie popełnianiu przestępstw i wykroczeń przez pracodawców, otwierających polski rynek pracy na potencjalnych pracowników zza wschodniej granicy. Stanowi to bardzo ważny element uczciwej konkurencji, a tym samym przeciwdziała zjawisku nielegalnego zatrudniania pracowników, chroniąc ich interesy na polskim rynku pracy.

Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej, sam lub z partnerami, zorganizował już takie spotkania w Ornecie, Nowym Mieście Lubawskim, Iławie, Olsztynie i Węgorzewie.

Poza Bartoszycami, funkcjonariusze oraz pracownicy różnych instytucji (Urząd Wojewódzki, powiatowe urzędy pracy, Państwowa Inspekcja Pracy, urzędy skarbowe, ZUS-y) organizują spotkania jeszcze w Kętrzynie, Gołdapi, Mrągowie, Piszu, Giżycku i Lidzbarku Warmińskim.

kwk, MA

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Tutejszy #2292065 | 21 lip 2017 17:54

  Zacznijcie chronić interesy polskich pracowników u pracodawców prywatnych. Jak już sobie poradzicie z tym, to możecie chronić nawet interesy obywateli Bangladeszu, ale w podanej przeze mnie kolejności.

  Ocena komentarza: warty uwagi (14) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages