Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Rocznicę bitwy pod Grunwaldem uczcili zawodami strzeleckimi. Najlepsze okazały się lidzbarczanki

2017-07-17 10:37:08 (ost. akt: 2017-07-17 10:53:17)
Drużynowy pojedynek strzelecki wygrały zawodniczki z Lidzbarka Warmińskiego: Oliwia Godlewska (u góry) i Klaudia Rzygalińska

Drużynowy pojedynek strzelecki wygrały zawodniczki z Lidzbarka Warmińskiego: Oliwia Godlewska (u góry) i Klaudia Rzygalińska

Autor zdjęcia: Archiwum organizatorów

Z okazji kolejnej rocznicy bitwy pod Grunwaldem, 14 lipca na strzelnicy „Mechaniaka” w Bartoszycach, odbyły się zawody strzeleckie zorganizowane z inicjatywy Niezależnego Związku Żołnierzy Armii Krajowej przy współpracy Urzędu Miasta i LOK Bartoszyce.


Uczestnicy, strzelając z karabinków małokalibrowych, rywalizowali w dwóch konkurencjach.

W pierwszej odbyło się strzelanie indywidualne, podczas którego każdy wykonał 3 strzały próbne i 5 ocenianych w postawie leżącej. Były to jednocześnie eliminacje do konkurencji głównej, którą był drużynowy pojedynek strzelecki. Do finału zakwalifikowano 8 dwuosobowych zespołów, które rywalizowały w 7 seriach systemem „każdy z każdym”.

— Była to namiastka strzelania dynamicznego, w którym dwie drużyny po przebiegnięciu kilku metrów kładą się na stanowiska, a następnie strzelają do tak zwanych "biathlonek", czyli opadających celów przeciwnika — tłumaczy Janusz Stolarkiewicz, sędzia główny zawodów.

O zwycięstwie decydowała szybkość zestrzelenia celów.
 Najlepszą w konkurencji indywidualnej była Ewa Łokuciejewska z Lidzbarka Warmińskiego przed Tomaszem Kubatem i Klaudią Olszewską.

W konkurencji pojedynku strzeleckiego dwa pierwsze miejsca przypadły zespołom z Lidzbarka Warmińskiego, natomiast trzeci był zespół z Tomaszem Kubatem i Piotrem Sekitą.

— Najlepszym w rywalizacji drużynowej okazał się zespół, który wszedł do finału dopiero z siódmym wynikiem — podkreśla Janusz Stolarkiewicz.

Ostatnim akcentem zawodów było wręczenie nagród. Puchary dla trzech najlepszych drużyn ufundował burmistrz Bartoszyc, a wręczali je kombatanci: major Ireneusz Hurynowicz, kapitan Jan Sadowski oraz Maciej Prażmo, wszyscy z Niezależnego Związku Żołnierzy AK.

Wręczono również upominki i nagrody rzeczowe od posła na Sejm RP VIII kadencji Andrzeja Kobylarza, które otrzymali najlepsi w konkurencji indywidualnej. Szczególne słowa podziękowania należą się Tomaszowi Kubatowi, który był fundatorem amunicji.

kwkCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages