Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Leniwy weekend z Autsajtem i Lepszym Wariantem

2017-07-04 13:16:13 (ost. akt: 2017-07-04 13:29:17)

Autor zdjęcia: Bartoszycki Dom Kultury

Bartoszycki Dom Kultury zaprasza na kolejny koncert serii Leniwe Weekendy. Tym razem Letnia Scena BDK ugości dwa bartoszyckie zespoły, Autsajt i debiutujący pod obecną nazwą Lepszy Wariant. Koncert odbędzie się 15 lipca o g. 19.

Autsajt to zespół, który połączył doświadczonych muzyków w silny, stabilny skład z wielką miłością do szeroko pojętego bluesa. Nie ma tu miejsca na przypadki, każdy utwór jest starannie dobierany, by zachować pierwotne założenia tworzenia
zespołu.

W repertuarze znajdują się głównie covery takich wykonawców jak: Tadeusz Nalepa, Dżem, Odział Zamknięty, AC/DC, Gary Moore czy Jimi Hendrix. Oczywiście nie na samych coverach Autsajt chce podbijać świat. W swoich kompozycjach sięgają
po wiersze Leśmiana świetnie zazębiające się z muzyką bluesową, momentami nawet bigbitową.

Każdy z chłopaków ma rodzinę, prace i inne przeróżne obowiązki, ale sumienność i pracowitość nie pozwalają im opuścić ani jednej próby, wszak to ich „największa” miłość.

Osiągnięcia:
2 miejsce na Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Rockowych "Konfrontacje" 2017 w Kętrzynie.

Lepszy Wariant to nie tylko klasyczny coverband. To grupa ludzi z wieloletnim doświadczeniem scenicznym. Część składu tworzyło niegdyś grupę AQQ dobrze znaną mieszkańcom Bartoszyc i okolic.

Poza regularnymi próbami zespół, nie bojąc się wyzwań, często bierze udział w lokalnych imprezach typu Jam Session czy też karaoke.

Repertuar zespołu to przekrój kilku dekad polskiej muzyki rozrywkowej, głównie rockowej. Podczas koncertu Lepszego Wariantu usłyszycie utwory wykonywane przez takich artystów jak Maanam, Bajm, Agnieszka Chylińska czy Lady Pank.

bdk
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages