Czwartek, 16 lipca 2020. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Strażacki tydzień. 65 strażaków brało udział w akcjach

2017-07-04 07:13:35 (ost. akt: 2017-07-04 07:21:04)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Podczas minionego tygodnia tj. w okresie od 26 czerwca do 2 lipca br. strażacy powiatu bartoszyckiego interweniowali 16-krotnie. Zarejestrowaliśmy 14 zdarzeń zakwalifikowanych jako miejscowe zagrożenia, jeden pożar i również jeden alarm fałszywy .

Działania dotyczące likwidacji skutków miejscowych zagrożeń zdominowane były przez zdarzenia w następstwie silnych i porywistych wiatrów, które wystąpiły w ubiegłym tygodniu. Co prawda nie w takim rozmiarze jak w innych częściach kraju nie mniej do zdarzeń zadysponowanych zostało 9 zastępów tj. 41 strażaków.

Pozostałe zdarzenia w zakresie likwidacji skutków miejscowych zagrożeń dotyczyły kolizji furgonetki w pobliżu miejscowości Maszewy, likwidacji zagrożeń spowodowanych przez owady błonkoskrzydłe oraz sprawdzenie przyczyn uruchomienia się alarmu czujki tlenku węgla w budynku wielorodzinnym w Bartoszycach .

Działania gaśnicze natomiast dotyczyły pożaru stropu obory w miejscowości Liski gdzie dzięki wczesnemu zauważeniu zagrożenia, niezwłocznemu podjęciu działań i szybkiemu powiadomienia straży pożarnej spaleniu uległo tylko ok. 10 m2 stropu, a budynek został uratowany.

Ogółem w ubiegłym tygodniu zaangażowanych było 65 strażaków powiatu bartoszyckiego.

st. kpt. Marek Wojczulanis
KP PSP w Bartoszycach

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages