Nasi kolarze widoczni na trasach na Warmii i Mazurach, ale nie tylko

2017-07-03 14:33:32(ost. akt: 2017-07-03 15:12:18)

Autor zdjęcia: Sebastian Krawczyk/MDK UKS Przyjaźń Bartoszyce

Kilka startów w ostatni weekend zaliczyli kolarze obu bartoszyckich klubów. Można ich było zobaczyć w Szczecinie, Biskupcu i Mrągowie.
W Szczecinie odbyły się zawody Pucharu Polski juniorów młodszych na torze. Startowało w nich dwóch wychowanków MDK UKS Przyjaźń Bartoszyce, obecnie ścigających się w barwach Stali Grudziądz.

W sprincie drużynowym Szymon Welens i Filip Rabizo (oraz Karol Andrychowski) zajęli 2. miejsce. Dodatkowo Welens był 5. w keirinie, a Rabizo 12. w omnium.

*****

W Biskupcu odbyło się 23. Międzynarodowe Kryterium Kolarskie. Jednocześnie był to 6. Memoriał Jerzego Kowalskiego. Tutaj zawodnicy Przyjaźni zanotowali dwa zwycięstwa.

W żakach najszybszy był Maciej Ciżowski. Niedawny podwójny mistrz Polski szkółek kolarskich wygrał zdecydowanie. Nad drugim na mecie rywalem miał ponad pół minuty przewagi.

W żaczkach triumfowała Oliwia Daszkiewicz. Ona także bardzo pewnie sięgnęła po wygraną.

*****

W Mrągowie odbył się 6. etap tegorocznego cyklu Mazury MTB. W zawodach pod nazwą "Śladami Billego Kidda" startowali kolarze Przyjaźni oraz BKK Rant.

Na dystansie hobby 2. miejsce w HM4 zajął Arkadiusz Daszkiewicz, który był także czwarty w klasyfikacji open. W HM3 8. był Grzegorz Beń (obaj Rant). W HKJ zwyciężyła Weronika Stapel (Przyjaźń), która była też 3. w open kobiet.

Najszybszymi z dziewczynek w swoich wyścigach były zawodniczki Przyjaźni Nina Puchalik (Mini Race 4) oraz Oliwia Daszkiewicz (Mini Race 5).