Sobota, 5 grudnia 2020. Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

Absolutorium studentów bartoszyckiego wydziału Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa. Nie obyło się bez wzruszeń, emocji i łez

2017-07-01 21:24:07 (ost. akt: 2017-07-02 09:27:57)
Nie mogło zabraknąć tradycyjnego rzutu biretem

Nie mogło zabraknąć tradycyjnego rzutu biretem

Autor zdjęcia: Tomasz Miroński

Było uroczyście, elegancko i... wzruszająco. Pierwsi absolwenci bartoszyckiego Wydziału Nauk Społecznych WSB otrzymali Absolutorium. Młody wydział wychował już ministerialnego stypendystę.

Dzień 1 lipca na długo zapisze się na kartach historii Wydziału Nauk Społecznych w Bartoszycach Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa. W auli Pałacu i Folwarku Galiny odbyła się pierwsza w historii warmińsko-mazurskich wydziałów WSB (uczelnia posiada jeszcze wydział w Giżycku) uroczystość absolutoryjna. Absolwenci ukończyli kierunek Pedagogika.

Po przywitaniu gości, oraz uroczystym odśpiewaniu hymnu narodowego, głos zabrała dr Helena Marek, dziekan Wydziału Nauk Społecznych w Bartoszycach. Następnie, pani dziekan oraz Agnieszka Walentynowicz, prodziekan wydziału, udzieliły studentom Absolutorium.

Udzielenie absolutorium jest aktem honorowym, funkcjonującym zwyczajowo w społeczności akademickiej. To moment wyjątkowy zarówno dla władz uczelni, kadry profesorskiej, jak i dla absolwentów oraz ich rodzin. Podczas uroczystości każdy absolwent WSB otrzymał Kartę Absolutoryjną – symboliczny dokument potwierdzający oficjalne zakończenie studiów w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa. Nie obyło się bez wzruszeń, emocji i łez.

- Kiedy zaczynałem swoją przygodę w Wydziale Nauk Społecznych w Bartoszycach dwa lata temu, wy jako starsi koledzy pokazywaliście mi i moim kolegom, tajniki życia studenckiego. Motywowaliście nas również do wytężonej pracy, do osiągania jeszcze lepszych wyników, nie tylko w nauce. Ta zdrowa rywalizacja przyniosła nam, jak i wam ogrom korzyści w postaci niemałej wiedzy, którą w posagu otrzymujemy od uczelni – kierował swoje słowa do absolwentów Grzegorz Lizak, student II roku, przedstawiciel samorządu studenckiego.

Absolutorium bartoszyckich studentów było również okazją do wyróżnienia absolwentów. Za zaangażowanie w działalność społeczności akademickiej Wydziału Nauk Społecznych w Bartoszycach oraz uzyskanie najwyższych wyników w nauce, Ewa Bazyluk, Danuta Cybula, Marika Wilczyńska, Joanna Żbikowska oraz Mikołaj Błogosławski otrzymali z rąk rektora listy gratulacyjne.

Nagrodą Rektorską wyróżnieni zostali również pracownicy. Prof. dr hab. Irena Babets oraz dr Waldemar Łagodwowski, za działalność dydaktyczno-wychowawczą i zaangażowanie w rozwój wydziału, a dr Helena Marek oraz mgr inż. Agnieszka Walentynowicz za duży wkład pracy oraz zaangażowanie w realizację zadań administracyjnych.

Na zakończenie uroczystości głos zabrała Joanna Żbikowska, przedstawicielka absolwentów.
- Serdecznie dziękujemy promotorom naszych prac licencjackich, panu prof. zw. dr hab. Kazimierzowi Dopierale oraz dr Janowi Łagodowskiemu, za cenne porady, opiekę naukową, a także za życzliwą atmosferę, która przyczyniła się do pomyślnego napisania naszych prac – mówiła świeżo upieczona absolwentka, życząc przyjaciołom kończącym naukę szczęścia, radości i osiągnięcia wszystkich zamierzonych celów.

Wydział Nauk Społecznych WSB funkcjonuje w Bartoszycach od 2014 roku. Studenci mogą kształcić się na studiach licencjackich, magisterskich oraz podyplomowychIzabela Kurowicka


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Miejscowy #2281764 | 188.146.*.* 8 lip 2017 18:45

  Najgorsza bzdura a belfrzy nabijaja sobie kabze nastepny cyrk w Bartoszycach szkola dla szkoly niedzielne szkolki bez przyszlosci po ukonczeniu

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. słyszałem, że jest najlepsza szkoła wyższa #2280661 | 188.146.*.* 7 lip 2017 09:09

  w województwie, a pracodawcy biją sie o absolwentów dając wysokopłatna prace, nie to co po UW-M czy innych uniwersytetach !

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages