Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Po raz ósmy bawili się w Leginach podczas parafialnego pikniku

2017-06-27 13:51:56 (ost. akt: 2017-06-27 14:04:49)

Już po raz ósmy spotkali się uczestnicy parafialnego pikniku rodzinnego Leginy 2017. Tym razem w imprezie wzięło udział ok. 150 osób.

W turnieju piłkarskim wystartowały cztery drużyny. Wygrało Szczurkowo przed Łapkiejmami, Domaradami i Judytami.

Podczas spotkania nie zabrakło emocji dla najmłodszych uczestników. Organizatorzy, ks. Mariusz Grabas i sołtys Tadeusz Tomaszewicz, przygotowali wiele konkursów z nagrodami. Zadbali też o gorący poczęstunek z grilla i napoje.

Pogoda sprzyjała grom i zabawom. Konkursy zaczęły dzieci do lat 3, strzelając piłką do bramki. Wygrał Olek Sachajdak. Odbyły się też rzuty piłką do kosza, gdzie najlepsi byli Bartek Kolasa i Ola Komarzewska. Ze starszych dzieci wygrał Jakub Duda z Parkoszewa, a z seniorów najlepiej rzucał Maciek Ładosz.

W kolejnej konkurencji, pchnięciu kulą, wygrał Paweł Ładosz. Z kobiet najdalej pchała Katarzyna Zajkowska ze Skitna. W przeciąganiu liny, gdzie udział wzięły dwie 10-osobowe drużyny, wygrały Zające, które pokonały ekipę Królików.

Był też slalom rodzinny, w którym najlepszy okazał się ks. Grabas z 5-letnią Marceliną. A piłkarskim królem strzelców został Leszek Ładosz z Łapkiejm, który pokonał 67 uczestników.

Tegoroczny piknik rodzinny zbiegł się z uroczystością 15-lecia kapłaństwa ks. proboszcza Mariusza Grabasa z Żydowa. Uczestnicy gorąco mu podziękowali i życzyli dalszych owocnych lat pracy w parafii. Odśpiewali także proboszczowi "Sto lat".

Tegoroczny piknik wsparli: Jacek Jodko, Jerzy Sinkiewicz, Justyna Działa, Krzysztof Michniewicz, Józef Herman, Iza Tomulik, Henryk Gałązka.

Organizatorzy


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ściernisko #2274271 | 188.146.*.* 27 cze 2017 23:30

  Tylko współczuć tym dzieciaczkom, które musiały biegać po ściernisku sołtysa. Żółte to ściernisko i nieprzyjemne gdy ktoś upadnie. Oj ktoś tu dał plamę i zamiast zielonej murawy zafundował ściernisko. Nie zaproszenie Wójta czy też Zastępcy Wójta na tak poważną imprezę to wielki nietakt ze strony sołtysa.

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. e... #2274096 | 176.97.*.* 27 cze 2017 18:01

   Spoko ksiądz

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages