Maciej Ciżowski podwójnym kolarskim mistrzem Polski! Kolejne medale do kolekcji

2017-06-26 13:47:06(ost. akt: 2017-06-27 08:27:20)
Maciej Ciżowski z dwoma złotymi medalami tegorocznych mistrzostw Polski szkółek kolarskich

Maciej Ciżowski (MDK UKS przyjaźń Bartoszyce) został w Raszkowie (woj. wielkopolskie) podwójnym szosowym mistrzem Polski szkółek kolarskich.
Tytuły zdobył w jeździe indywidualnej na czas oraz wyścigu ze startu wspólnego uczniów z klas piątych.

To kolejne medale Maćka wywalczone w mistrzostwach kraju szkółek kolarskich. W ubiegłym roku stawał na podium zarówno na szosie, jak i na torze. Na szosie zdobył dwa krążki (złoto i brąz), na torze trzykrotnie stawał na podium (dwa złota i srebro).

W Raszkowie startowała jeszcze Oliwia Daszkiewicz. Młoda kolarka Przyjaźni zajęła 9. miejsce w jeździe na czas oraz 12. w wyścigu ze startu wspólnego klas piątych.

Medale Macieja Ciżowskiego nie były jedynymi, jakie zdobyli zawodnicy z Warmii i Mazur. W klasach czwartych dwukrotnie trzeci był Adam Bronakowski (WMKS Olsztyn). Natomiast w klasach szóstych mistrzem kraju w czasówce został Dominik Ratajczak (OKK Olsztyn), a Dawid Bałdyga był drugi ze startu wspólnego.