Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Autyzm istnieje. Otwórz się! Akcja uczniów "Elizki"

2017-06-20 07:10:18 (ost. akt: 2017-06-21 08:04:19)
Grupa projektowa.

Grupa projektowa.

Autor zdjęcia: archiwum ZSP nr 2

Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 podjęli się kolejnego ważnego przedsięwzięcia. Planują wyjść do rówieśników, opowiedzieć im o autyzmie i swoich doświadczeniach, które zdobyli podczas spotkań z dziećmi ze spektrum autyzmu.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Bartoszycach został zaproszona do współpracy przez profesora KUL, Arkadiusza Guta. Zaproponował uczniom udział w konkursie „Być jak autystyczny hipster” na realizację spotu, plakatu i planu kampanii społeczno-edukacyjnej. W rywalizacji bierze udział sześć szkół z województwa warmińsko-mazurskiego. Rozstrzygnięcie nastąpi 21 czerwca w Teatrze im. S Jaracza w Olsztynie.

To jednak tylko pierwszy etap działań młodzieży. Od września planują spotkania z rówieśnikami w dwunastu szkołach powiatu bartoszyckiego.

- Chcemy zaprosić innych do świata autyzmu, który my już trochę poznaliśmy - mówią młodzi ludzie z grupy projektowej.

- Mieliśmy szczęście spotkać się z dziećmi ze spektrum autyzmu ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bartoszycach i przeżyć wiele momentów zaskoczenia i wzruszenia. Nie było łatwo, bo wszystko co nieznane, wydaje się być straszne. Nam udało się przełamać barierę i poczuć empatię.

- To wielka przyjemność współpracować z tak zaangażowaną młodzieżą - ocenia Katarzyna Zagajewska-Sycz, opiekunka zespołu projektowego.

- Wykazała się ogromną wrażliwością i odpowiedzialnością, ale najtrudniejsze przed nami - przełamać stereotypowe myślenie młodych ludzi na temat autyzmu, a także otworzyć ich na nowe, nieznane i przekonać, że nie powinno być nam obce - dodaje nauczycielka.

Kampania społeczno-edukacyjna potrwa do kwietnia 2018 roku i zakończy się podsumowaniem działań podczas obchodów Dnia Autyzmu w Bartoszycach.

Grupa projektowa wraz z opiekunem, w składzie: Kasia Czaplicka, Agata Kwilińska,Natalia Rodak, Patryk Chrom i Mateusz Snopkowski dziękują:

Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu w Bartoszycach za współpracę, szczególnie pani Marcie Kwilińskiej za nieocenioną pomoc w poznawaniu jej podopiecznych: Kuby i Krystiana, Stowarzyszeniu Przyjaciół Szkoły przy ZSP nr 2 za patronat i wsparcie finansowe, Radzie Rodziców przy ZSP nr 2 za wsparcie finansowe, Telewizji Bart-Sat i "Gońcowi Bartoszyckiemu" za patronat medialny, Danielowi Sulbińskiemu i Damianowi Ulewiczowi za pomoc przy wykonaniu plakatu i spotu.

ZOBACZ SPOT


kazaPolub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages