Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Strażacki tydzień. 10 interwencji

2017-06-13 16:26:00 (ost. akt: 2017-06-13 16:34:45)

Autor zdjęcia: Państwowa Straż Pożarna

Podczas minionego tygodnia tj. w okresie od 5 do 11 czerwca strażacy powiatu bartoszyckiego internowali 10-krotnie. Zarejestrowaliśmy 2 zdarzenia zaklasyfikowane jako pożary oraz 7 zdarzeń zakwalifikowanych jako likwidacja skutków miejscowych zagrożeń. Był też jeden alarm fałszywy.

Działania gaśnicze jakie podejmowali strażacy to pożar suchych traw i pozostałości roślinnych w pobliżu stadionu miejskiego w Bartoszycach oraz pożar nieużytkowanego budynku starej kuźni w miejscowości Żołędnik.

Działania w zakresie likwidacji skutków miejscowych zagrożeń dotyczyły pomocy policji w działaniach poszukiwawczych zaginionej osoby w pobliżu miejscowości Warkielity, pompowanie wody z piwnicy budynku mieszkalnego w Dąbrowie, działań w następstwie zderzenia samochodu osobowego z dzikiem (poszkodowana została jedna osoba – kierująca pojazdem) i zabezpieczenie imprezy – spływu kajakowego.

Ponadto strażacy prowadzili działania wspomagające wspólnie z ZRM czy udzielano pomocy osobie o ograniczonej zdolności poruszania, która zatrzasnęła się w mieszkaniu w Bisztynku.

Ogółem w ubiegłym tygodniu zaangażowanych było 51 strażaków powiatu bartoszyckiego.

st. kpt. Marek Wojczulanis

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages