Maciek trzeci w etapowym wyścigu kolarskim w województwie kujawsko-pomorskim

2017-06-12 14:35:49(ost. akt: 2017-06-12 14:51:07)
Maciej Ciżowski (w żółtej koszulce) na podium Ogólnopolskiego Wyścigu o Puchar Wójta Gminy Gruta

Autor zdjęcia: Sebastian Krawczyk/MDK UKS Przyjaźń Bartoszyce

Maciej Ciżowski (MDK UKS Przyjaźń Bartoszyce) zajął trzecie miejsce w etapowym wyścigu kolarskim żaków o puchar wójta gminy Gruta.
Pierwszym etapem rywalizacji była jazda indywidualna na czas. Zawodnicy mieli do pokonania dystans 5 km. Maciej Ciżowski zrobił to najszybciej. Przejechanie "piątki" zabrało mu 9 minut 3 sekundy 84 setne.

Kolejnym etapem było kryterium uliczne w Łasinie. W nim kolarze zdobywali punkty. Maciej uzbierał ich 16, co dało mu trzecią pozycję.

Na koniec odbył się wyścig ze startu wspólnego. W nim zawodnik Przyjaźni samotnie przyjechał na czwartej pozycji, tracąc do pierwszego na mecie Igora Włodarczyka (UKS Orlik Rogóźno) minutę.

W klasyfikacji końcowej zawodów Ciżowski zajął trzecie miejsce. Przegrał tylko ze wspomnianym Włodarczykiem oraz Dawidem Łątkowskim z OKK Olsztyn. Sklasyfikowanych zostało 49 kolarzy.