Niedziela, 24 stycznia 2021. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Policjantka czytała dzieciom i mówiła o bezpieczeństwie nad wodą

2017-06-12 09:48:17 (ost. akt: 2017-06-12 09:57:19)

Autor zdjęcia: Policja Bartoszyce

Policjantka z komendy powiatowej w Bartoszycach czytała przedszkolakom w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Entuzjazm dzieci, słuchających wesołego tekstu, dał zielone światło do rozmowy o bezpiecznej zabawie w czasie zbliżających się wakacji.

Policjantka z bartoszyckiej komendy czytała wyliczanki i rymowanki dzieciom z grupy Krasnoludków z Przedszkola Publicznego nr 2 w Bartoszycach.

Lektura, jaką wybrała na spotkanie, była wesoła i zabawna, a duże i kolorowe ilustracje sprawiły, że dzieci zaglądały w karty książki i zamiast siedzieć na swoich miejscach, okrążyły lektora i z zaciekawieniem czekały na kolejny wierszyk.

Sympatia, jaką zdobyła policjantka, dała jej zielone światło do rozmów o poprawnym i bezpiecznym zachowaniu w czasie zbliżających się wakacji.

Maskotka — Pancernik, którą przyniosła na spotkanie, wzbudziła zaciekawienie wśród Krasnoludków. Pancernik podróżuje tylko w foteliku i z zapiętymi pasami. Dzieci zgodnie przyznały, że tak trzeba i powiedziały, że wiedzą o tym, że tak jest bezpiecznie.

Funkcjonariusza przedstawiła zasady bezpiecznego korzystania z kąpieli wodnych i prawidłowego zachowania nad wodą. Mówiła również o bezpieczeństwie na placu zabaw i kontaktach z nieznajomymi.

Policjantka pokazała dzieciom tarczę STOP, którą dzieci nazywają "lizakiem" oraz kajdanki, które każdy chciał mieć zapięte na swoich rękach. Przedszkolaki po kolei ubierały się w kamizelkę odblaskową i czapkę, brały tarczę STOP i udawały policjanta. Na koniec każde dziecko dostało odblask, aby go nosić i być widocznym.

Jako policjanci wierzymy, że spotkania z dziećmi w tak wspaniałych okolicznościach pokazują służbę z najlepszej strony i policjanta jako przyjaciela i osobę godną zaufania, na którą zawsze można liczyć w trudnej sytuacji.

Marta Kabelis
KPP Bartoszyce


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. 18stanley #2264843 | 176.97.*.* 13 cze 2017 00:15

  Bardzo sympatyczna Pani Policjantka, szkoda tylko, że nie wymieniona z imienia i nazwiska

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages