Piątek, 19 października 2018. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Co trzeba wiedzieć o pustyniach, czyli gminny konkurs ekologiczny w Krawczykach

2017-06-12 09:15:01 (ost. akt: 2017-06-12 09:17:57)

W Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Krawczykach odbył się V Gminny Konkurs Ekologiczny pod hasłem „Piękno pustyń – powstrzymanie pustynnienia obszarów”.

Swoją wiedzę i umiejętności na temat m.in. rozmieszczenia pustyń, warunków życia na tych obszarach, ich mieszkańców, a także pustynnienia, czyli procesu poszerzania się pustyń na obszary, gdzie nie zaobserwowano ich w czasach historycznych, sprawdzali uczniowie pięciu gminnych szkół podstawowych.

Sam konkurs składał się z dwóch części, indywidualnej, która obejmowała test wiedzy, gdzie ex aequo pierwsze miejsce zajęli Kacper Subotowicz z SP w Krawczykach i Sandra Skabara ze SP w Sokolicy, oraz konkurencji zespołowych, w których zwyciężyła drużyna z SP w Galinach w składzie Kacper Siedlecki i Krzysztof Butniewicz.

Po podsumowaniu punktacji indywidualnej i drużynowej najwięcej punktów zdobyli uczniowie z SP w Krawczykach, drugie miejsce przypadło SP w Sokolicy, a trzecie SP w Żydowie.

Wszyscy uczniowie wykazali się wysokim poziomem wiedzy na temat zagadnienia konkursowego. Szczególnie, że poruszona tematyka była dosyć trudna jak na podstawowy etap nauczania, a także pomysłowością w rozwiązywaniu zadań problemowych.

Za pomoc w organizacji w/w konkursu dziękujemy Urzędowi Gminy Bartoszyce
i Nadleśnictwu Bartoszyce. Kolejna edycja, na którą już dziś serdecznie zapraszamy, za rok.

Mariola MaciejewskaCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages