środa, 14 listopada 2018. Imieniny Emila, Laury, Rogera

Duże podwyżki za śmieci w gminie Bartoszyce, zasadne skargi na burmistrza Bartoszyc. Te i inne informacje tylko w "Gońcu Bartoszyckim"

2017-06-08 17:00:00 (ost. akt: 2017-06-08 16:43:33)

Autor zdjęcia: Redakcja

Przygotowaliśmy kolejne wydanie naszego tygodnika. Piszemy jak zwykle o rzeczach ważnych dla mieszkańców. To choćby podwyżka opłat za śmieci w gminie Bartoszyce. A o czym jeszcze? Przeczytaj niżej.

W gminie Bartoszyce mieszkańcy muszą trzymać się za kieszenie. Już wkrótce za wywóz śmieci zapłacą o wiele więcej. Piszemy o tym na stronie trzeciej. Od nas dowiesz się o ile wzrosły opłaty za gospodarowanie odpadami i dlaczego.

Czy burmistrz Piotr Petrykowski ma kłopoty z powodu uznania skarg na jego działanie lub brak działania za zasadne? Co on sam sądzi o podjętych uchwałach? Jakie skargi Rada Miasta uznała za zasadne? Tego dowiesz się również z lektury artykułu na stronie trzeciej.

Na stronie piątek znajdziesz artykuł o tym jak można promować Bisztynek i jego mieszkańców. W Centrum Informacji Turystycznej w tym miasteczku pracuje Kamila Zawadzka. Co takie zrobiła, że to miejsce ożyło? Musisz przeczytać!

Na kolejnej stronie publikujemy wywiad z Kazimierzem Szpurą dotyczący koncepcji zagospodarowania "Kwadratu". Ogólnie rzecz biorąc panu Kazimierzowi nie podoba się ten projekt.

Strona siódma poświęcona jest młodym mieszkańcom Bartoszyc i Bisztynka, którzy osiągnęli znaczące sukcesy w konkursach w których startowali. Dawid Rafalski opowiada jak stał się "mistrzem Polski" w języku angielskim, a Kuba Maksymowicz wyjaśnia skąd jego zainteresowanie Igrzyskami Olimpijskimi.

Kolejne dwie strony poświęciliśmy jubileuszowi Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Bartoszycach. O 70-leciu szkoły rozmawialiśmy z jej dyrektorką Anną Jurgilewicz. Publikujemy też archiwalne zdjęcia szkolne. Może poznasz tam sam siebie, albo znajomego z dawnych lat?

Na stronie 10 przeczytacie o przekazaniu kluczy do miasta studentom, czyli o pierwszych juwenaliach w Bartoszycach oraz o wyjeździe studentów z wizytą do Polesska w obwodzie kaliningradzkim.

Strona jedenasta poświęcona jest informacjom z życia szkół w Krawczykach, Bezledach, Bartoszycach i Wojciechach.

Oprócz tego piszemy o sukcesie uczniów "Mechaniaka" i prezentujemy fotoreportaż z Dni Bartoszyc.

Na stronach sportowych nie brakuje informacji z boisk piłkarskich i sukcesie Łyny Sępopol, która od 15 lat nie była tak wysoko w lidze okręgowej. Są informacje ze sportów motocyklowych oraz sporty szkolnego i rozgrywek piłkarskich o Puchar Burmistrza Sępopola.

Jak zwykle znajdziesz też spis imprez i wydarzeń w których warto uczestniczyć.

Już w piątek (9 czerwca) rano znajdziesz nasz tygodnik w punktach sprzedaży, sklepach i kioskach. Razem z "Gazetą Olsztyńską" do której lektury również zachęcamy.

and

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Emeryt #2265155 | 88.220.*.* 13 cze 2017 14:30

  Wszystko drożeje a emerytury stoją prawie w miejscu. Dają tylko groszowe podwyżki. A miało być tak dobrze w czasach tego rządu.Mam nadzieję,że nasi decydenci nie pójdą w ślady gmin i nie podwyższą kosztów wywozu śmieci w mieście. Myślałem,że skorzystam choć na zwiększeniu kwoty wolnej od podatku do 8000zł. A okazało się,że to były tylko obiecanki wyborcze!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. kłamstwa mają podbijać sprzedaż gazety? #2263303 | 83.15.*.* 10 cze 2017 02:01

  Będą duże podwyżki ale nie aż tak szokujące jak zapowiedział Goniec. Odsyłam na stronę aktualności gminnych: http://gmina-bartoszyce.pl/14 201/sprostowanie-nieprawdziwych-informac ji/ Swoją drogą to jest pewien chwyt marketingowy bo trochę mi ulżyło gdy z 20 zł "spadło" na 15 xł i moje oburzenie jest nieco mniejsze. A tak to Gmina ma chytry argument wszystkich wzburzonych pod tytułem: Jakie podwyżki do 20 zł? Gazeta kłamie - podwyżki są tylko do 15 zł. Co innego jakby Od razu napisali 15 to ludzie też by się gotowali - a tym sposobem zawsze można rozłożyć falę uderzeniową argumentem, iż lepiej 15 zł niż 20 zł i połowa z Nas zaraz zapomni o tym, że kiedykolwiek płaciła 10 albo jak parę lat temu jeszcze mniej i to bez potrzeby segregacji. A tu kolejna wykładnia podwyżek ze strony Gminnej: http://gmina-bartoszyce.pl/142 08/przyczyny-wzrostu-cen-za-smieci/

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. wymienić osoby na stołkach w Gminie. #2263081 | 91.196.*.* 9 cze 2017 18:06

  Czas już podziękować temu towarzystwu wzajemnej adoracji, które głęboko w D ma zdanie i budżet zwykłych ludzi. Najpóźniej do przyszłych wyborów samorządowych trzeba wyłonić solidnych kandydatów do Rady Gminy i na urząd Wójta. Z pewnością w każdej miejscowości są odpowiedni kandydaci tylko trzeba zmobilizować lokalną społeczność i zgłosić czasami namówić do startu i wypromować odpowiednich ludzi - skoro CI którzy są teraz u władzy już się zużyli i wyczerpali. Czas ich odesłać na polityczne emerytury a w Gminie zarządzić publiczną debatę i powiedzieć radnym i wójtowej SPRAWDZAM w zakresie prawdziwych kosztów wywozu śmieci. Skoro dotychczasowi wykonawcy są za drodzy - czas poszukać tańszych firm skorych do współpracy. Pobliski Bisztynek jest przykładem że można nawet za połowę tej ceny wywozić i utylizować śmieci, więc trzeba sprawdzić czy ktoś się na mieszkańcach naszej gminy w ten sposób nie dorabia?

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. pogonic radnych #2262467 | 176.97.*.* 8 cze 2017 19:42

  Pogonic radnych, to za ich sprawą jest podwyzka smieci. Ludzie sa bez pracy i tym sie nie przejmuja RADNI ,tylko bezzasadnie podnosza oplaty za smieci. Nie robia kompletnie nic by ludziom w miescie zyło sie normalnie, by opłaty były nizsze. Najlepiej po najmniejszej lini oporu ludziom zagladac do kieszeni i zwalac ze to ich wina, bo niby smieci nie segregują.

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. myśmy ludzie ich wybrali #2262400 | 89.228.*.* 8 cze 2017 17:21

  i mamy prawo zwolnić ich z urzędu i na bruk i skończy się podwyżka

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages