Piątek, 22 lutego 2019. Imieniny Małgorzaty, Marty, Nikifora

"Jedynka" w stolicy. W programie m.in. Grób Nieznanego Żołnierza i pokaz musztry

2017-06-08 10:49:56 (ost. akt: 2017-06-08 10:54:24)

Uczniowie klasy 2b i 1a z Gimnazjum nr 1 w Bartoszycach odbyli niezwykle ciekawą patriotycznie wycieczkę do Warszawy. Zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego, uczestniczyli w pokazach musztry paradnej, wzięli udział w próbie Orkiestry Wojska Polskiego.

W Dowództwie Garnizonu Warszawa wzięli udział w wyjątkowej lekcji historii poświęconej tematyce Grobu Nieznanego Żołnierza oraz tradycjom stołecznego garnizonu. Przedstawione zostały dzieje tego tak szczególnego dla nas miejsca, gdzie na co dzień służbę pełni warta honorowa z Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego.

Podczas wizyty harcerki z bartoszyckiego hufca złożyły na Grobie Nieznanego Żołnierza znicze.

Uzupełnieniem zdobytej wiedzy były odwiedziny w Sali Tradycji Dowództwa Garnizonu Warszawa, gdzie prezentowane są pamiątki oraz eksponaty związane z Grobem Nieznanego Żołnierza, a także pododdziałami reprezentacyjnymi WP i zbrodnią katyńską.

Młodzież poznała Mirosława Chilmanowicza, byłego kapelmistrza Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego Batalionu Reprezentacyjnego WP, cenionego za wybitne osiągnięcia w szkoleniu specjalistycznym muzyków Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego.

Mirosław Chilmanowicz pełnił rolę naszego przewodnika po wojskowym świecie, za co jesteśmy bardzo wdzięczni i składamy mu za to szczególne podziękowania.

Spacer po Łazienkach Królewskich był dobrym i relaksującym zakończeniem tej intensywnej programowo wycieczki.

Gimnazjum nr 1 BartoszyceCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages