Wtorek, 10 grudnia 2019. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Strażacki tydzień. 20 interwencji

2017-06-06 07:40:39 (ost. akt: 2017-06-06 07:44:36)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Ubiegły tydzień był dość pracowity i angażujący znaczne siły jednostek ochrony przeciwpożarowej powiatu bartoszyckiego. W okresie od 29 maja do 4 czerwca zarejestrowaliśmy 20 zdarzeń z czego 15 zakwalifikowane jako likwidacja skutków miejscowych zagrożeń i 5 pożarów.

Działania gaśnicze jakie podejmowali strażacy powiatu bartoszyckiego ubiegłym tygodniu dotyczyły: pożaru materiałów palnych zgromadzonych w pobliżu kotła centralnego ogrzewania w piwnicy budynku mieszkalnego w Bartoszycach przy ul. Słonecznej, pożaru pozostałości roślinnych (suchych traw), sadzy w przewodzie kominowym oraz pożaru drewnianej altany ogrodowej w Bartoszycach przy ul. Drzewnej.

Działania w zakresie likwidacji skutków miejscowych zagrożeń podejmowane były podczas zdarzeń w następstwie silnych i porywistych wiatrów występujących w ubiegłym tygodniu i dotyczyły przede wszystkim powalonych drzew oraz ich konarów a także: likwidacji zagrożenia spowodowanego plamą oleju napędowego na drodze nr 512 o długości ok. 250 m, pomocy służbom współdziałającym (ZRM oraz Policji ), a także szerokim działaniom zabezpieczającym podczas imprez widowiskowo- sportowych organizowanych w ubiegły weekend.

Ogółem w ubiegłym tygodniu zaangażowanych było 102 strażaków powiatu bartoszyckiego.

st. kpt. Marek Wojczulanis
KP PSP w Bartoszycach


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages