Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Uczniowie bartoszyckiego "Mechaniaka" najlepsi w Polsce

2017-06-06 07:03:49 (ost. akt: 2017-06-06 07:12:31)

Autor zdjęcia: archiwum ZSP nr 1

Jacek Prokopczuk i Artur Lipski - uczniowie "Mechaniaka" w Bartoszycach zajęli I miejsce w kraju, w prestiżowym konkursie Młody Innowator.

W Ministerstwie Edukacji Narodowej 5 czerwca odbyła się gala podsumowująca jubileuszowy, X ogólnopolski konkurs Młody Innowator. Konkurs ten organizowany jest przez Naczelną Organizację Techniczną, Towarzystwo Kultury Technicznej oraz Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów.

Jego celem jest wykorzystanie i pobudzanie twórczych zdolności dzieci i młodzieży. Tematem zgłoszonego do konkursu pomysłu może być dowolny projekt charakteryzujący się tym, że w innowacyjny sposób rozwiązuje problemy techniczne, zaspokaja zapotrzebowanie na produkt, ma szansę wdrożenia do powszechnego stosowania. Patronat nad tym konkursem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

W tym bardzo prestiżowym konkursie I miejsce w kategorii technikum zajęli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Bartoszycach: Jacek Prokopczuk z klasy IV Technikum Mechatronicznego i Artur Lipski z klasy IV Technikum Informatycznego. Wykonali oni projekt pt.: OPASKA PRZYSZŁOŚCI – Zaawansowany system kontroli stanu zdrowia połączony z funkcją sterowania inteligentnym domem.

Opiekunem naukowo – dydaktycznym pracy był mgr inż. Zbigniew Murawski.

Prace uczniów oceniało liczne grono wybitnych naukowców, specjalistów, inżynierów, przedstawicieli MEN. Tym bardziej jesteśmy dumni, że nasi uczniowie ze szkoły w małym mieście na skraju mapy Polski okazali najlepsi w kraju.

Uroczysta gala była też okazją do zwiedzenia pięknego, historycznego budynku, w którym mieści się Ministerstwo Edukacji Narodowej. Uczniowie i ich opiekunowie chętnie zwiedzali sale konferencyjne, gabinety – łącznie z gabinetem Ministra Edukacji Narodowej.

A najciekawszym, w tym dniu, miejscem była wystawa prac laureatów konkursu Młody Innowator.

Projekt uczniów z bartoszyckiej szkoły cieszył się dużym zainteresowaniem i uznaniem zwiedzających. Oby tak było również na zbliżającej się Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Wynalazków, która odbędzie się w październiku na Politechnice Warszawskiej.

Na tę wystawę nasi uczniowie (a właściwie już absolwenci) otrzymali zaproszenie od prezesa Stowarzyszenia Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów.

Naszym wspaniałym laureatom życzymy sukcesów na wielu jeszcze międzynarodowych konkursach i wystawach, zdobywajcie wiedzę na wymarzonych kierunkach studiów. A odniesione przez Was sukcesy niech będą przykładem i motywacją dla waszych młodszych kolegów.

Zbigniew MurawskiCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages