Niedziela, 23 września 2018. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Akademia Policyjna - Festyn w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym

2017-06-04 14:25:40 (ost. akt: 2017-06-04 14:36:29)

Autor zdjęcia: KPP w Bartoszycach

Policjanci z Bartoszyc spotkali się z podopiecznymi Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bartoszycach. Zorganizowano tam festyn pod nazwą "Akademia Policyjna". Policjanci mówili o swej służbie i prezentowali sprzęt.

Tradycyjnie, już od kilku już lat, policjanci z Komendy Powiatowej Policji Bartoszyc, są zapraszani na rodzinne festyny do szkół w całym powiecie.

Funkcjonariusze zawsze chętnie w nich uczestniczą prezentując sprzęt, który na co dzień wykorzystują do służby. Uśmiech dziecka, które siedzi za kierownicą radiowozu i mówi, że marzy, aby zostać jednym z nas, jest dla nas policjantów zawsze cennym doświadczeniem i uwieńczeniem pracy, nad ocieplaniem naszego wizerunku.

W piątek (2 czerwca.) w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Bartoszycach, policjanci uczestniczyli w festynie pod nazwą Akademia Policyjna.
Cała zabawa, stroje dzieci i konkursy tematyczne, były poświęcone służbie w policji.

Na festynie gościł Komendant Powiatowy Policji w Bartoszycach podinsp. Przemysław Fiertek, który przywitał wszystkie dzieci, ich rodziny, nauczycieli, terapeutów i opiekunów, oraz podopiecznych Stowarzyszenia Integracji Osób Niepełnosprawnych „SION” w Bartoszycach, a następnie prezentował policyjny sprzęt i opowiadał o służbie w policji.

W takcie festynu, policjantka wybrała najpiękniejsze prace plastyczne w konkursie pt. „Policjant mój przyjaciel”.

Wśród plakatów dzieci młodszych, ujmująca była praca, na której dzieci nakleiły kilkanaście tytułów artykułów, ukazujących się na policyjnych stronach internetowych.

Dzieci rozwiązywały też test z zakresu wiedzy o pracy policjantów, o pomoc w rozwiązaniu trudniejszych pytań prosili policjantów, pomyłek nie było.

Dużym zainteresowaniem cieszył się policyjny quad, oraz duży radiowóz z wydzielonym miejscem dla osób zatrzymanych, aby wsiąść do środka auta ustawiały się kolejki.

Przy okazji spotkania z dziećmi, policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie zarówno z najmłodszymi, jak i z rodzicami i opiekunami dzieci bawiących się na festynie. Funkcjonariusze rozdawali najmłodszym odblaski, a dorosłym ulotki promujące Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Jako policjanci, wierzymy w to, że spotkania z dziećmi w tak wspaniałych okolicznościach, pokazują służbę z najlepszej strony i policjanta, jako przyjaciela i osobę godną zaufania, na którą zawsze można liczyć w trudnej sytuacji.

sierż szt. Marta Kabelis
KPP w Bartoszycach
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages