Wtorek, 24 listopada 2020. Imieniny Emmy, Flory, Romana

Festyn rodzinny w szkole w Krawczykach

2017-05-30 07:44:05 (ost. akt: 2017-05-30 07:57:32)

Autor zdjęcia: Aleksander Krukienicki

Pod hasłem "Miłość w rodzinie nigdy nie zaginie" w sobotę 20 maja 2017 r. odbył się w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Krawczykach festyn rodzinny.

O godz. 11 pani dyrektor Małgorzata Chrapowicka powitała przybyłych gości: zastępcę wójta gminy Bartoszyce Bogusława Miluskiego, sołtysa sołectwa Krawczyki Teresę Kruczyńską, radnego gminy Bartoszyce Wiesława Kaczerskiego, oraz rodziców, uczniów i absolwentów naszej szkoły.

Tego dnia uczniowie, oraz nauczyciele przygotowali dla wszystkich gości szereg atrakcji.

Dzieci z klas 0-III przedstawiły program artystyczny, w którym podkreśliły jak ważna jest miłość w rodzinie, natomiast starsi uczniowie w swych wymyślnych strojach rozbawili zgromadzoną publiczność do łez.

Na zakończenie programu uczniowie z klas III- VI zagrali na fletach tradycyjne 100 lat.

Po występach nastąpił moment podziękowań, wręczenie nagród uczniom biorącym udział w Gminnym Konkursie Plastycznym, oraz odznak "Przyjaciel Szkoły". W tym roku zaszczytny tytuł z rąk pani dyrektor otrzymali: Władysław Bogdanowicz - przewodniczący Rady Powiatu, Marek Krzysztof Nowacki - Warmińsko - Mazurski Kurator Oświaty, Zofia Pażuś, Marzena Suprynowicz, Justyna i Krzysztof Subotowicz, oraz Telewizja Kablowa Bart- Sat.

Oprócz atrakcji artystycznych można było odpocząć w kawiarence, w której serwowano przepyszne ciasta naszych mam, które jak zwykle, gdy zachodzi potrzeba, chętnie służą pomocą.

Były też pierogi i gofry serwowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Krawczykach. Ci, których „dopadł” większy głód, mogli posilić się pysznościami z grilla. W trakcie festynu rozstrzygnięto trzy konkursy: "Warmińska lalka”, dla której trzeba było uszyć strój ludowy (wszystkie prace zajęły I miejsce), "Kącik rodzinny”, w którym rodziny prezentowały swoje hobby (wygrała rodzina Suprynowiczów), oraz na najciekawsze przebranie w strój warmiński (I miejsce zajęła uczennica z klasy „0” Milenka Wołyńska).

Był też kiermasz prac dziecięcych, które można było kupić za niewielką kwotę. Kolejną atrakcją festynu był szkolny finał dwójek w piłkę siatkową. I miejsce zajęły Oliwia Jaroszewicz i Wiktoria Matyjaszek (fundatorem nagrody był Władysław Bogdanowicz), II miejsce przypadło Nikoli Jaroszewicz i Kacprowi Subotowiczowi (fundator nagrody Jan Korzeniewski), a na III miejscu uplasował się zespół Patryk Cegiełka i Michał Zajączkowski (fundator nagrody Wiesław Kaczerski).

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się poprzez udział w festynie do integracji naszej społeczności.

Alicja Andrzejczyk


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages