Sobota, 23 czerwca 2018. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Wernisaż Lucyny Płoskiej "Kolory Dzieciństwa"

2017-05-30 07:12:02 (ost. akt: 2017-05-30 07:14:50)

Autor zdjęcia: Bartoszycki Dom Kultury

Bartoszycki Dom Kultury zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Lucy Płoskiej "Kolory Dzieciństwa". Odbędzie się on 1 czerwca o godz. 18.

W Dniu Dziecka, Bartoszycki Dom Kultury serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy Lucyny Płoskiej "Kolory Dzieciństwa". Na wystawie artystka zaprezentuje portrety dzieci wykonane techniką pastelu. Wernisaż odbywa się w ramach obchodów Dnia Dziecka w Bartoszyckim Domu Kultury.
Wstęp wolny!

Artystka o sobie:
Lucyna Płoska (urodzona w 1957 r.) – absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studia podyplomowe ukończyła w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Malarka i twórca wernisaży dla dzieci i młodzieży. Od 1990 roku brała udział w krajowych plenerach malarskich. W 2000 roku otrzymała nagrodę Burmistrza Miasta Bartoszyce. Lucyna od lat jest twórcą wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych - Olsztyn, Lidzbark Warmiński, Bartoszyce).

Artystka uprawia malarstwo sztalugowe, maluje portrety olejami, pastelami, rysuje pejzaże miejskie piórkiem. W czasie studiów tworzyła grafiki, maluje akwarelą i gwaszem.

W 2015 roku była uczestnikiem po raz drugi warsztatów plastycznych związanych z III Międzynarodowym Plenerem Malarskim z tematem wiodącym „Świat jak las, człowiek jak liść…”. Organizatorami tego pleneru byli: Bartoszycki Dom Kultury oraz Nadleśnictwo Bartoszyce.

W sierpniu 2015 roku była uczestnikiem warsztatów pisania ikon w Nowicy. Ikony wykonała techniką enkaustyczną . Tematem małych form jest „Matka boska z dzieciątkiem” i „Mandylion”. W marcu 2016 r. przygotowała prace malarskie do wystawy „Kobieta i mężczyzna – flamenco i corrida”, która odbyła się w Bartoszyckim Domu Kultury. Jej prace bazują zarówno na obserwacji jak i na analizie malarskich struktur, w których głównym bohaterem jest człowiek.

Malarstwo olejne jest tematycznie różne choć jego wspólną cechą jest ekspresja daleka od realizmu!

Tworzy od wpływem emocji, nagromadzonych wrażeń. Podstawowym środkiem wyrazu artystycznego jest kolor, który buduje nastrój obrazu, wpływa na nasze uczucia. Potęguje niekiedy niepokój i smutek, melancholię czy radość z bycia kobietą.

„Prace są pełne szczegółów. Można odnieść wrażenie, że artystka tworząc je nakłada kolejne warstwy: jasne lub ciemne tło, siatkę linii diagonalnych, stłoczone plamy barwne. Powstałe w ten sposób formy, połączone ze sobą wypływają jedne z drugich. Z diagonalnych linii i kontrastowych plam barwnych wyłania się sylwetka postaci utworzona przez nieregularne, niespokojne formy..” dr hab. Andrzej Kałucki – artysta szkła.

Portrety dzieci malowane pastelami otwierają dzisiejszą wystawę pt. „Kolory dzieciństwa” Wystawa dedykowana jest wszystkim dzieciom oraz wnuczce artystki Laurze. W związku z Międzynarodowym Dniem Dziecka w portretach główek dziecięcych jak i całych postaci artystka chce pokazać główki dziecięce pełne wdzięku, roześmiane i wesołe. W rysunku głowy linia jest płynna, falista i delikatna. Modele czerpie artystka z bliskiego otoczenia. Wyrazisty kontur, plamy barwne powstałe na portretach mówią o kolorowym, barwnym dzieciństwie.

bdk

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: bdk

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages