Wtorek, 13 listopada 2018. Imieniny Arkadii, Krystyna, Stanisławy

Otwarcie zmodernizowanej drogi powiatowej w Krawczykach

2017-05-26 18:50:00 (ost. akt: 2017-05-29 09:31:42)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Symboliczna uroczystość otwarcia dwóch odcinków zmodernizowanej drogi powiatowej do wsi i w samej wsi odbyła się dziś w Krawczykach. Były okolicznościowe przemówienia i podziękowania oraz przecięcie wstęgi.

Mieszkańcy Krawczyk długo czekali i długo walczyli o remont drogi prowadzącej do ich miejscowości i przez ich wieś. Dziś doczekali się uroczystego otwarcia dwóch odcinków nowej, asfaltowej drogi powiatowej.

Chodzi tu o odcinek o długości 960 metrów od drogi krajowej nr 51 w Osiece do wyremontowanego wcześniej odcinka oraz o 570 metrów jezdni wraz z chodnikiem i zatoczką autobusową w samej wsi.

Koszt inwestycji to ponad 1,3 mln. złotych. Sfinansowana została ze środków własnych samorządu powiatu bartoszyckiego.

- Wiem, że długo czekaliście na tę drogę, ale wreszcie ją zbudowaliśmy. Mam nadzieję, że przyczyni się do rozwoju turystyki w pięknej gminie Bartoszyce, że będzie wam mieszkańcom i przedsiębiorcom służyć jak najdłużej - mówił starosta Wojciech Prokocki witając mieszkańców i gości.

Na uroczystość przybyli radni powiatowi z przewodniczącą komisji infrastruktury Jadwigą Kuźlik, radny gminy Bartoszyce, przedstawiciel wykonawcy remontu, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Dąbrowie.Głos zabrali też wicestarosta Zbigniew Nadolny oraz przewodniczący Rady Powiatu Władysław Bogdanowicz - mieszkaniec Krawczyk.

Podziękowania staroście złożyła sołtys Krawczyk Teresa Kruczyńska. Dzieci przygotowały i wręczyły własne podziękowania. Z okazji oddania do użytku asfaltowej drogi do Krawczyk (przypominamy, że do momentu modernizacji do wsi można było dojechać tylko po drogach gruntowych a tylko niektóre odcinki były asfaltowe) powstał nawet wiersz, który został odczytany i nagrodzony brawami. Oto jego fragment:

Dzień wiosenny jakże miły,
bo marzenia się spełniły
Mamy drogę asfaltową
szosę czarną całkiem nową
i chodniki
przez Krawczyki

Pan starosta był tak miły,
że nie szczędząc swojej siły,
do tej sprawy się przyłożył,
no i asfalt nam położył.


Nie obyło się bez tradycyjnego przecięcia wstęgi trzymanej przez dzieci. Przecięli ją samorządowcy, radni, mieszkańcy i ich dzieci. Kawałki zostaną zachowane na pamiątkę.

Modlitwę wraz z parafianami i gośćmi odmówił ks. proboszcz parafii w Krekolach Adam Steć a potem poświęcił drogę.

Uroczystość skupiła znaczną ilość mieszkańców wsi, którzy nie kryli zadowolenia z nowej drogi.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Od autora:
Uroczystość odbyła się wedle znanego scenariusza, który jednych śmieszy, innych denerwuje. Są jednak też tacy, którzy w autentyczny sposób cieszą się, że przyjechał do nich "powiat" (czasem "województwo") i otwiera im drogę. Tak było dziś w Krawczykach.

Mieszkańcy tej wsi autentycznie się cieszyli. Mają wreszcie jedną w pełni asfaltową drogę prowadzącą do ich miejscowości. Dlatego powstał wiersz, dlatego staroście wręczano kwiaty i laurki.

To nie był wyreżyserowany spektakl. Była to rzeczywista chęć wyrażenia wdzięczności. Skąd wiem? Bo uczestniczyłem już w dziesiątkach takich uroczystości i nie wszędzie podobną radość wyrażano. Oczywiście miałem też okazję porozmawiać z mieszkańcami Krawczyk.
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. gabryś #2254918 | 91.196.*.* 29 maj 2017 09:08

  Mnie to śmieszy, mnie to osobiście żenuje, że taki cyrk się odbywa na moich oczach, za moje podatnika pieniądze, przecież to jest jedno z zadań samorządu remont i budowa dróg, tak jak wywożenie śmieci, czemu jak odjeżdża śmieciara nikt ją z honorami nie żegna? ludzie! to jest ich obowiązek, a nie wykonanie pracy ponad to co ustawa im nakazuje, skończmy z tym ciemnogrodem....

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (8)

  1. Jest i trzecia zwrotka wiersza : #2253954 | 83.31.*.* 27 maj 2017 17:13

   " Każdy z nas buzię roździawi Kiedy most nam też postawi. I by już zakończyć waśnie. Chce Burmistrzem zostać właśnie "

   Ocena komentarza: warty uwagi (22) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Kik #2253614 | 217.99.*.* 26 maj 2017 21:51

   Wybory za pasem. Bartoszyckie małżeństeo lansuje się. Kiedy oni wogóle pracują?

   Ocena komentarza: warty uwagi (20) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages